Ihomuutos

Voiko ihon pahanlaatuinen kasvain ( muu kuin
melanooma) kasvaa hitaasti tai pysyä vuosikausia
samankokoisena ja -näköisenä?
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä voi. Tunnen juuri tällaisen tapauksen. Ei-melanooma-kasvain ihossa, joka pysyi samannäköisenä (viattoman ihottuman näköisenä) n. 4 vuotta, kunnes tuttavien painostuksesta poistettiin ja syöpähän siinä oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestuttaa kirjoitti:

Voiko ihon pahanlaatuinen kasvain ( muu kuin
melanooma) kasvaa hitaasti tai pysyä vuosikausia
samankokoisena ja -näköisenä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu