Mitä pitää tehdä jos yrittää viestittää ex-miesystävälle?

Nyt heittäkää tehokas keino maailman ihanamman miehen unohtamiseen. Etten vaan tule laittaneeksi viestiä, koska kaikesta ihanuudestasn huolimatta hän ei sitä ansaitse...
2069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Poista kaikki exän yhteystiedot ja sinnittele.. Ei kai muukaan auta =(. Itsellä ollut samanmoinen tilanne päällä ja kauheeta ollut itselle mutta ehkäpä se kuuluisa aika auttaa, ainakin toivon niin. Tsemppiä sinulle =)

Äänestä

Joo kiitos tsempeistä...tää on yhtä helvettiä... lauantai-ilta ja yksin.

Äänestä

Hei, päätät vain ettet ota yhteyttä. Keksit muuta tekemistä, viestitä kavereille. On se ankeaa, mutta kun tästä selviät niin vähitellen helpottaa.

Äänestä

No järki käteen, mieti miksi se on exä ja pidä se. Ette te kai trurhaan eronneet, jos niin mee takas ovelle kolkuttaan jos huolisi takas...:)

Tsemppiä.

Äänestä

Ottaa yhteyttä?

1Äänestä

Tarkoitakko nyt exää vai muuten vain miesystävää, jota on jossakin tilanteessa tavattu? Ja nyt jostakin (ulkopuolisesta?) syystä kohtaamiset loppuneet?

Äänestä
  • Sellainen mies jota on tavattu ja rakastuttu mutta kun ei niin ei. Ja hän löysi muuta seuraa.... :/

    Äänestä

  • Ifreakingmissyou kirjoitti:

    Sellainen mies jota on tavattu ja rakastuttu mutta kun ei niin ei. Ja hän löysi muuta seuraa.... :/

    Taisit itse löytää ensin muuta seuraa tai annoit ristiriitaisia merkkejä.

    1Äänestä

  • Pitäis kysyä häneltä oliko se toinen sitten parempi valinta. Ristiriitaisia viestejä,?Hmm, niinpä. En tiedä mitä hänelle olisi pitänyt sanoa.

    Äänestä

  • Ifreakingmissyou kirjoitti:

    Pitäis kysyä häneltä oliko se toinen sitten parempi valinta. Ristiriitaisia viestejä,?Hmm, niinpä. En tiedä mitä hänelle olisi pitänyt sanoa.

    Minä+en+sinun+sijassasi+ehdottomasti+mitään+tuollaisia+kysyisi.+Olen+itsekin+menettänyt+mm.+aikuisiän+ainoan+varsinaisen+rakkauteni,+sekä+myöhemmin+myös+melko+suuren+ihastuksen,+toisille+naisille.+Vaikka+ikävä+oli+todella+kova+ja+katkeruus+100+%+luokkaa,+ei+olisi+tullut+mieleenkään+mennä+enää+härkkimään+viesteillä+ja+sekaantumaan+heidän+uusiin+suhteisiinsa.+Kuitenkin+näistä+miehistä+tuo+jälkimmäinen+otti+itse+vielä+minuun+yhteyttä+aina+silloin+tällöin+vaikka+olin+jo+sattunut+bongaamaan+Facebookista+hänen+kuvansa+toisen+naisen+kainalossa+(en+ollut+tosin+kertonut+hänelle+nähneeni+kyseisiä+kuvia,+oltiin+kyllä+ihan+toistemme+Facebook-kavereita+mutta+hän+ei+silti+välttämättä+älynnyt+minun+näkevän+niitä+kuvia+sillä+hän+ei+itse+ikinä+lisännyt+ko.+naisesta+mitään+kuvia,+vaan+se+nainen+aina+lisäsi+heistä+kuvia+ja+merkkasi+hänet+niihin+kuviin,+niin+jo+sen+merkinnän+"ansiosta"+ne+kuvat+pomppasivat+aina+omallekin+FB-seinälleni).

    Äänestä

  • Kiitos kun kerroit nuo kokemukset ja annoit hyvän neuvon. Se on vaan niin tolkuttoman vaikeaa unohtaa joku joka on päässyt ihon alle... :/

    Äänestä

  • Ifreakingmissyou kirjoitti:

    Kiitos kun kerroit nuo kokemukset ja annoit hyvän neuvon. Se on vaan niin tolkuttoman vaikeaa unohtaa joku joka on päässyt ihon alle... :/

    Vain aika parantaa. Luulin itekin aikanaan etten varsinkaan sitä suurta rakkautta voisi unohtaa. Mutta niin vaan senkin antoi lopulta olla, kuten aikanaan jotkut teini-iän rakkaudetkin.

    Äänestä

En tiedä onko oikein yleistää mutta melko kovat on sukupuolella kriteerit jos edes toisen sukupuolen ihanin edustaja ei ansaitse viestittelyä.

Taitaa olla parempi että ihan tavalliset vaan rupeaa katselemaan yksiöitä kasvukeskuksien laitamilta.

Äänestä
  • Se ihanuus on subjektiivinen asia. Jonkun mielestä maailman tavallisin on maailman ihanin. En osaa määritellä ihanaa. Se vaan tuntuu siltä.

    Äänestä

  • Kriteerit?
    Jos se ”ihanin” kerta on jo löytänyt uuden ihastuksen kohteen, niin pitäiskö siitä huolimatta vaan viestitellä?

    Äänestä

  • niiettämitä kirjoitti:

    Kriteerit?
    Jos se ”ihanin” kerta on jo löytänyt uuden ihastuksen kohteen, niin pitäiskö siitä huolimatta vaan viestitellä?

    Pitäis tietenkin.

    Äänestä

Mitä pitää tehdä jos yrittää viestittää ex-miesystävälle?

tutkituttaisin pääni

Äänestä

Tehokas tapa?

Sinä! Arvostat itseäsi ja annat olla.

Et saa sieltä enää mitään. Voit käydä asian läpi itsesi kanssa ja löydä itsesi kunnolla. Sillä kun tulee vastaan vielä ihanempi ihminen, olet valmis suhteeseen silloin.

Muuten rämmit samaa kivikkoista tietä ja lyöt pääsi taas johonkin vastaantulevaan muuriin.

Äänestä
  • Tuo on juuri se asia minkä kanssa käyn nyt keskustelua itseni kanssa.

    En saa sieltä enää mitään. Hän ei ollut minulle se mies.

    Nyt pitää vaan keksiä uusi harrastus, tavata posistiivisia ihmisiä ja rentoutua.

    Äänestä

Kyseenalaistaa oma tilannetajunsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ifreakingmissyou kirjoitti:

Nyt heittäkää tehokas keino maailman ihanamman miehen unohtamiseen. Etten vaan tule laittaneeksi viestiä, koska kaikesta ihanuudestasn huolimatta hän ei sitä ansaitse...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu