Odotin kovasti Uutisvuotoa lauanatai iltoihin. Eilen sitten alkoi, ja voi mikä pettymys! Peter on ihan kiva saada takaisin, mutta ne muut!? Tätä Rätyä ei pysty katsomaan, eikä varsinkaan kuuntelemaan! Ihan kauhea noita-akka! Siihen vielä Roosa Meriläinen lisäksi, niin ensimmäiseen mainoskatkoon päättyi meillä tämän ohjelman katsominen.
Uutisvuoto pilalla
pettynytPahasti
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Räty todella järkky
Empä jaksanut katsoa alkua pidemmälle. Räty kamala ja samojen poliitikkojen nälviminen jatkui kuten aiemminkin. Eikö muuta kiinnostavaa aihetta todellakaan löydy?
Eipähän tarvitse jatkossa vaivautua uutisvuotoa katsomaan.
Räty on kommunisti. Ei jatkoon.
Ainoa Räty, josta olen kuullut, on keihäänheittäjä Seppo Räty. Toivottavasti ei pääse enää televisioon lausumaan ajatuksiaan.
Uutisvuotoa lakkasin katsomasta, kun Tabermann kuoli. Nykyisin katselen lauantai-iltaisin espanjalaista futista.
Nyman vielä menettelee mutta noi kaks muuta oli ihan kauheeta katsottavaa. Eipä tarvitse toista kertaa katsoa.
Jos katsojia yhtään kuunneltaisiin, kaikki muut paitsi Peter, äkkiä vaihtoon!
Piti googlata mikä tämä Räty oikeen on ihmisiään.
En voi käsittää, millä meriiteillä hän tuonne pääsi ääntänsä availemaan. Ei voinut kun kauhistella. Uutisvuoto ohjelmana on ihan kelpo, mutta nyt ei kyllä nä joukkoja vetävät henkilöt oikeen ole oikealla paikallaan. Valitettavasti.
Kiitos! Yksi jakso riitti tätä väkätystä.
Onkohan Räty tajunnut tehdä sopimuksen, jossa palkka maksetaan kauan vaikka saa fudut parin jakson jälkeen. En ymmärrä maikkarin tyyppejä, koska onhan tuon akan mäkätys ja tyhmät jutut tulleet tutuksi vuosien aikana Pressiklubissa.
Voi Peter, miksi tämän Räty nimisen kailottajan hyväksyit. Ei tarvitse katsoa tätäkään ohjelmaa.
Kyllä, Räty rasittava enkä oikein saanut selvää puheestaan. Huono ääni ja puhetapa!
Siinä vaiheessa minä vaihdoin kanavaa, kun tuli se timosoinin pilkkaosuus, siis se oli huonolla maulla laadittu sisällöltään. Niin ja samaan vyyhtiin tuli jonkinlaista jumalanpilkkaa, kristittyjen pilkkaa. Siis jos on persujenpilkat, jumalanpilkat ja vielä alapääjutut (olikohan niitä eka iltana), niin tosi huonosti menee. Minusta silloin ennen Nymanin vetäessä ei noita elementtejä ollut. Kyllä hyvää huumoria saa paljon ihan vain asialinjallakin olosta! En katso.
Kuin myös. Itse lopetan välittömästi joidenkin ohjelmien katsomisen kun alkaa tämä halpa pilkkaviihde persut sitä ja persut tätä. Joo kyllähän se tiedossa on että punavihreällä sektorilla oman katkeruuden ulkoistaminen aloitetaan yleensä persujen syyllistämisellä. Ihan kuin se olisi jotain kansanviihdettä.
Päinvastoin konservatiivisemmat henkilöt siirtyvät silloin toisille kanaville. Onko nyky tv ohjelmilla siihen varaa? En usko. Jos katsoja määrät heti alkuunsa puolittuvat se kertoo että ohjelman uudistus on mennyt pahasti pieleen ja jos periaatteessa puolueettoman ohjelman juontajat alkavat politisoimaan omia agendojaan niin se on sitten lopullinen niitti katsojalukuihin.
Naisen helium ääni ja miehen ylimielisyys ei kiitos.
Peter kyllä osaa hommansa mutta tässä konseptissa se ei riitä. Valitettavasti.
Uutisvuoto ei näin kuulu maikkarilla enää ohjelmistooni.
Uutisvuotoa olisi tosi kiva seurata, mutta ei vaan pysty, ei pysty, kun kakadu rääkyy ja räkättää koko ajan. LIian innoissaan ettei muut meinaa saada puheenvuoroa. Pakko vaihtaa kanavaa ettei koko ilta mene pilalle ja ettei se vaan tule kummittelemaan vielä yöuniin. Peter on ihgu!