NYT SUVAKIT JO HYÖKKÄÄVÄT RISIKON KIMPPUUN!!

Suvakit kauhistelevat Risikon lausuntoja matujen oleskelulupien purkamisesta. Eipä siihen kauan mennyt, kun rotat nousivat koloistaan!

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005957019.html
22<50
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Hyppää sinä kaivoon

Äänestä

  • Paula Risikko lausui siteeraten tuossa haastattelussa: "Ensin rajat turvattava, sitten leipä levennettävä".

    Kokoomushan on porvarihallituksessa ollut kovin rajojen seljälleen avaaja, ja jopa kokoomuslainen porvaripresidentti Sauli Niinistö komppaa porvarihallistusta: "Suomi ei voi sulkea rajojaan sulkeutumatta itse".
    Koko haastattelu oli puhdasta Risikon ja kokoomuksen vaalitilaustyötä.

    Äänestä

"Helsingin yliopiston valtiosääntöoikeuden professori Tuomas Ojanen" ei oikein itse ole lain koukeroista selvillä. Miksi se hämmästelee jos kynnykset ovat matalammat.

Äänestä
  • hämmästelee kun risikko, entinen sisäministeri ei tiennyt, että niitä voi karkottaa jo nyt hyvinkin matalalla kynnyksellä.

    1Äänestä

Vaalivalheita vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa?

2Äänestä
  • Ikävä+vain+perussuomalaisten+äänestäminen,+eli+pääseminen+keskikastiin+10-15%:n+puolueeksi+(epäilen+lähempänä+10%)+johtaa+siihen+että+kokoomus+menee+ohi+sdp:n,+ja+saamme+kokoomuksen-kepun-vihreiden+viherporvarihallituksen,+joka+on+kaikkein+huonoin+vaihtoehto.+Kokoomus+ja+vihreät+kaksi+pahinta+mamutuspuoluetta+ja+päälle+vielä+kaksi+pahinta+ilmasto-ympäristömuutosbisneshimoverottajaa.+Tietenkin+kepu+auttaa+parhaansa+mukaan+jotta+saa+lisää+maataloustukia+ja+maakuntahallinnon.+Veronmaksajan+selkänahka+ei+kestä+tätä,+varsinkin+kun+pitäisi+vielä+maksaa+70%+mamu"osaajien"+palkkakuluista,+jotka+yritykset+EK-kokoomuksen+päätöksellä+haluavat+sosialisoida+palkkatuella+yhteiskunnan+maksettavaksi!!!

    Äänestä

  • pahinta_luvassa kirjoitti:

    Ikävä+vain+perussuomalaisten+äänestäminen,+eli+pääseminen+keskikastiin+10-15%:n+puolueeksi+(epäilen+lähempänä+10%)+johtaa+siihen+että+kokoomus+menee+ohi+sdp:n,+ja+saamme+kokoomuksen-kepun-vihreiden+viherporvarihallituksen,+joka+on+kaikkein+huonoin+vaihtoehto.+Kokoomus+ja+vihreät+kaksi+pahinta+mamutuspuoluetta+ja+päälle+vielä+kaksi+pahinta+ilmasto-ympäristömuutosbisneshimoverottajaa.+Tietenkin+kepu+auttaa+parhaansa+mukaan+jotta+saa+lisää+maataloustukia+ja+maakuntahallinnon.+Veronmaksajan+selkänahka+ei+kestä+tätä,+varsinkin+kun+pitäisi+vielä+maksaa+70%+mamu"osaajien"+palkkakuluista,+jotka+yritykset+EK-kokoomuksen+päätöksellä+haluavat+sosialisoida+palkkatuella+yhteiskunnan+maksettavaksi!!!

    Ai tämä Älypää tässä yrittää väittää, että matuasioiden kannalta olisi parempi saada sdp-vetoinen hallitus? Ei saatana. Ja Tytti Tuppurainen sisäministeriksikö?

    1Äänestä

  • Hjkkj kirjoitti:

    Ai tämä Älypää tässä yrittää väittää, että matuasioiden kannalta olisi parempi saada sdp-vetoinen hallitus? Ei saatana. Ja Tytti Tuppurainen sisäministeriksikö?

    Ihan+varmasti+työläisille+ja+työttömille+työläisille+sekä+pieni-+ja+keskituloisille,+mutta+ei+tosiaankaan+veronmaksajien+rahoilla+pyöritetyn+miljardien+eurojen+pakolaisbisnesten+eturyhmille+tai+70%+veronmaksajien+maksamien+palkkatuettujen+mamu"osaaja"-halpatyöläisten+työllistäjille.Kokoomus+ja+vihreät+ilman+muuta+pahimmat+mamuttajat,+kokoomuksen+kädenjälki+nähty+2015+alkaen,+kun+Orpo+sisäministerinä+haetutti+pääosin+bussikyydeillä+Pohjois-Ruotsista+noin+33.000+moniosaajaa+tunnetuin+seurauksin.+Kaverit+maksavat+jopa+valtioneuvoston+papereissa+5.833,+30+euroa+/+kuukausi+/turvapaikanhakija.+https://mvlehti.net/2018/12/07/vuonna-2016-valtioneuvosto-jokainen-turvapaikanhakija-maksaa-veronmaksajille-5-83330-kuukaudessa/Työläiskannattajakunta+laittaa+SDP:tä+kuriin+mamutuksessa,+kokoomuksen+eturyhmät+taas+nimenomaan+hyötyvät+massamamutuksesta.

    Äänestä

  • Puukuulat kirjoitti:

    Ihan+varmasti+työläisille+ja+työttömille+työläisille+sekä+pieni-+ja+keskituloisille,+mutta+ei+tosiaankaan+veronmaksajien+rahoilla+pyöritetyn+miljardien+eurojen+pakolaisbisnesten+eturyhmille+tai+70%+veronmaksajien+maksamien+palkkatuettujen+mamu"osaaja"-halpatyöläisten+työllistäjille.Kokoomus+ja+vihreät+ilman+muuta+pahimmat+mamuttajat,+kokoomuksen+kädenjälki+nähty+2015+alkaen,+kun+Orpo+sisäministerinä+haetutti+pääosin+bussikyydeillä+Pohjois-Ruotsista+noin+33.000+moniosaajaa+tunnetuin+seurauksin.+Kaverit+maksavat+jopa+valtioneuvoston+papereissa+5.833,+30+euroa+/+kuukausi+/turvapaikanhakija.+https://mvlehti.net/2018/12/07/vuonna-2016-valtioneuvosto-jokainen-turvapaikanhakija-maksaa-veronmaksajille-5-83330-kuukaudessa/Työläiskannattajakunta+laittaa+SDP:tä+kuriin+mamutuksessa,+kokoomuksen+eturyhmät+taas+nimenomaan+hyötyvät+massamamutuksesta.

    Turha luulla että kannattajakunta laittaisi pamppujaan kuriin. Sillä olisi ollut jo aikaa ja lupa laittaa ne johtajansa kuriin, mutta mitään ei tapahdu. Ei niin mitään, ei nyt eikä tulevaisuudessa. Vihervasemmisto kuuluu kovimpiin matuttajiin Suomessa. Kovaa luokkaa siinä hommassa on myös kokkari-kepuli-akseli. Persut SKE ja reformi ovat ainoita jotka puolustavat omaa kansaa piste. Ei edes kd puolusta maatamme erään epäjumalanpalvelus-uskonnon vyöryessä maahan.

    Äänestä

Koloistaan ryömineen mädättäjät kovasti korostavat, miten helppoa pakolainen on karkottaa jo nyt.

Kun oikeasti se on hyvin vaikea toteuttaa, jos pakolainen itse on vastahakoinen. Jopa vuosia voi kestää. Miksi niitä viiden tonnin palkkioita lupaillaan jos karkottaminen on nyt jo niin helppoa kuin mädättäjät väittävät?

Pakolaisen pitäisi löytää itsensä kotimaansa lentokentältä palautuspäätöstä seuraavana arkipäivänä.

3Äänestä

Vasukit keuhkoaa

1Äänestä

Ristikko on kaksi naamainen valehtelija.

2Äänestä

"Ulkomaalaislaissa säädetään myös, että oleskeluluvan saanut voidaan karkottaa, jos hän on käyttäytymisellään vaaraksi muiden turvallisuudelle tai epäillään ryhtyvän kansallista turvallisuutta vaarantamaan toimintaan.

Ulkomaa­laislain mukaan oleskelu­luvan saanut voidaan karkottaa, jos hän on syyllistynyt rikokseen, josta säädetty enimmäis­rangaistus on yksi vuosi vankeutta tai hän syyllistyy rikoksiin toistuvasti."

No, tämä tuli selväksi ja sitten seuraavien ongelmien kimppuun. Mikä oikeus millään valtiolla on olla vastaanottamasta maansa palautettavia kansalaisia? Miksi näitä linnaan tuomittuja ei lähetetä takaisin kotiin? ja Miksi tuomiot ovat niin vähäisiä, ettei ne täytä palautuskriteeriä? Onko oikeuslaitoksessa vika vai maahanmuutto-organisaatiossa?

PS lähetetään Virpi Ass arabeihin ja tatuointi takaposkiin "No return - non-retour" ja "لا رجوع"

Äänestä
  • Mitens niille sitten voidaan tarjota 5000 euroa jos suostuvat lähtemään.

    Äänestä

  • Ehkä tässä on uuden ulkoministerin tärkein työsarka. Unohdetaan työn kuvasta tulevaisuudessa rukousaamiaiset, aborttimarssit ja futismatsit

    " Jokaiseen ongelmaan on olemassa ratkaisu, tulee meidän vain löytää se!"

    Äänestä

  • Entä kyseisen palautusmaan Suomessa oleva konsulaatti?

    Äänestä

Hassua. Tuliko risikostakin nyt vaarallinen natsi?

Äänestä

Suvakit merikonttiin ja kontti lukkoon ja upotetaan mereen,näin on suomen ongelmat ratkaistu ainakin pakoloisten osalta ja kaikki voi hyvin.Sen jälkeen paperittomat helvettiin suomesta ja rajat kiinni.Maassa jo oleville tunkeutujille työskentelypakko heti voimaan tai ulos maasta omilla rahoilla,helppoa kuin heinänteko,mikä tässä on vaikeaa?

Äänestä
  • Kannatan!

    Äänestä

Jopas nyt, kun suomalaiset oikeustieteilijätkin jo leimataan "suvakeiksi".

Poliitikkoa pitää pöllyyttää aina, kun sellainen laukoo läpiä päähänsä. Vaikka on vaalit tulossa, pitää silti olla suoraselkäinen ja rehellinen. Ei saa olla tietämätön tai huonomuistinen, kuten Risikosta voi lausunnon perusteella päätellä.

Tulemme näkemään vaalikiiman noustessa paljon samankaltaisia julkisuustemppuja.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005957019.html

Äänestä

Aloitus on mitä tyypillisintä suunniteltua KOKOOMUKSEN TROLLAUSPELIÄ.

Kokoomus täyttää Suomea nuorilla matumiehillä, joita pitää saada paljon muuttamaan työmarkkinat orjatyöksi. Kaikkialla trollataan vasemmistoa syylliseksi matumiesten rikoksiin suurella kohulla ja vähän väliä joku kokoomuspoliitikko tekee näennäisen matutusta suitsivan aloitteen, jolla voidaan pakkopaluttaa kymmeniä, kun hiljaisuudessa otetaan tilalle kymmneiä tuhansia lastenraiskaajia.

Vasemmisto hankkisi pakolaisiksi äitejä ja lapsia, koska tavoite on hädänalaisten auttaminen. Lahtarihallitus on hankkinut varakkaita terroristimiehiä ja raiskaajia kuvitellen, että kaikki nuo rikolliset voidaan nopeasti pakottaa orjatöihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


werwqewerwerwe kirjoitti:

Suvakit kauhistelevat Risikon lausuntoja matujen oleskelulupien purkamisesta. Eipä siihen kauan mennyt, kun rotat nousivat koloistaan!

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005957019.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu