suvaitsemattomille lisävero

suvaitsemattomille persuille ja muille kansallismielisille sekä maahanmuuttokriitikoille pitäisi lätkäistä suvaitsemattomuusvero.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vero ohjattaisiin suoraan pakolaisten hyväksi mm. kotoutusrahaan.

Äänestä

Tarkoitatko haittaveroa?

Äänestä

tuo ehdottamasi vero myös vihervasureita?

Äänestä

"suvaitsevaisille" ne lisäverot pitäisi laittaa kun lisäävät Suomalaisten menoja?

Äänestä

Käytetäänkö rahat matujen raiskaamien tai tappamien perheenjäsenten
hyväksi?

Äänestä

Elikäs vero tulee kaikille matuille, kannatan.

Äänestä

Nämä ns. suvaitsevaiset, kuinkahan suvaitsevaisia he ovat? Moni on suvaitsevainen juuri niin pitkään kun ollaan asioista samaa mieltä. Suomessa tuntuis olevan juurikin tämän tyylistä suvaitsevaisuuttaa tarjolla kaikkein eniten, jopa niin, ettei vaikeista asioista kyetä (tai suostuta) edes keskustelemaan, päin vastoin, keskustelu pyritään vaijentamaan kaikin keinoin.

Äänestä

Aloittaja ei edes ymmärrä mitä on "suvaitsemassa". Aloittaja voisi täsmentää mitä ymmärtää suvaitsevansa.

Voisi laittaa vaikka tonnin vetoa, niin aloittajalta ei olisi tullut ymmärrystä että aloittaja suvaitsee sen, että HÄN ITSE käy puuduttavassa suoritustason työssään, käyttää vuorokauden parhaat tunnit olemalla työssä.

Työn tulokset ANNETAAN tälle "suvaitsemalleen", joka makaa päivät pitkät sängyssä ja lastentekopuuhissa.

Aloittaja ei ymmärrä että "suvaitseminen" tarkoittaa sitä, että aloittajan tulee tehdä työt, ja rahat ANNETAAN toisille (jotka "vain" makaavat sängyssä).

Mutta aloittajahan ei itsekään ole työssä, joten ei ihme että onkin noin päästään sekaisin.

Äänestä
  • Aloittaja on siis käytännössä palvelija tälle sängyssä makaajalle. Sitähän se tarkoittaa.

    Äänestä

  • toinen.palvelija kirjoitti:

    Aloittaja on siis käytännössä palvelija tälle sängyssä makaajalle. Sitähän se tarkoittaa.

    Suvaitseminen on Suomessa kääntynyt tarkoittamaan hyväksyvänsä alentua alikehitysmaalaisten kouluttautumattomien ylimielisten ja kiittämättömien huijareiden palvelijaksi, edellyttäen että suvaitseva itse on työssä.
    Jos huutaa suvaitsevansa, eikä ole työssä ja maksajana, on sekä tyhmä, että pelle.

    Äänestä

Me nuivat maksamme jo teidän suvaitsemisestanne. Te suvakit ette sitä huomaa, niin kuin ette huomaa matujen aiheuttamia vahinkoja. Jos juhapetterit eivät olisi tuhlanneet avokätisesti rahojamme matuihin, meillä olisi reilu miljardi enemmän rahaa tai vähemmän velkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


LoppuuSuvaitsemattomuus kirjoitti:

suvaitsemattomille persuille ja muille kansallismielisille sekä maahanmuuttokriitikoille pitäisi lätkäistä suvaitsemattomuusvero.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu