Turha kiukutella Suomi on puhunut

DomPerignon-34

Suomen kansa on vaan puhunut mitä mieltä se on abortista. On turhaa kiukutella siitä että ihmiset vaan on tosi liberaaleja, on oikeus vapaasti mielipiteeseensä, pitää Soinia huonona poliitikkona ja suhtautuu aborttiin niin hyväksyen että tämän foorumin vastustajia edustaa vain 3 % kansasta. Plus Soikku. Oliko se vastustajille yllätys? Niin se kansanvalta toimii. Se pitää vaan hyväksyä että naiset arvostaa omaa vapauttaan ja suurin osa miehistäkin. Jokaisella miehellä on äiti, jonka vapaus on tärkeä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisään toisesta ketjusta:

      "Suomen kansa saattoi ilmaista tuomionsa "
      "Lyötiin leimakirves kiveen" =) (mikä se leimakirves sitten onkaan....)

      Mitä sitä kiukutteleekaan, kun jokainen saa vapaasti äänestää ketä haluaa ja ilmaista aborttikantansakin kysyttäessä. Hyvä puoli on se, ettei kenenkään abortinvastustajan tarvitse tehdä aborttia. Näin kuitenkin joskus tapahtuu, ja varmasti vastustajakin kiittää demokratiaa, naisten oikeuksia, ihmisoikeuksien toteutumista Suomessa jne kun ei tarvitse vammautua tai kuolla vain sen takia että sattuu olemaan raskaana.

    • turhakiukutella

      Ensimmäistäkään vakuuttavaa tutkimusta tälläsestä ei ole olemassa, vain joku suosijas.akin ilak.oima, puolueellisen tahon teettämä kysely jossa marginaalisesta 1109 henkilöstä yritetään vääntää usea miljoona. Kansanäänestystä ei toki fem.inadsien valtaama lainsäätö ryhmä uskalla järjestää ja kaikki tietää miksei. Tässä maassa kun kansan enemmistö ei ole koskaan saanu tästäkään laista päättää.

      "kun ei tarvitse vammautua tai kuolla vain sen takia että sattuu olemaan raskaana. "

      Onko täällä siis joku joka vastustaa aborttia ch.uoleman vak.avilla terveyssyillä (joita naiseen liittyen max. 0,5% vuosittain)?

      "ihmisoikeuksien toteutumista Suomessa"

      Miten ne tällä hetkellä toteutuu kohd.ussa eläv.ien ja aborteilla shurm.addavien lasten kohdalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      858
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe