Ei ole tullut kutsua, kuitenkin olisi 20-40 tuhatta paskaläjää ajettava rajan yli vai eikö Suomessa enää omaa maata puolustetakaan?
Kutsutaanko kaikki nyt armeijaan?
sotatilailmasotaa
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se on sellainen mandaattikysymys. Koulutettuja käsiä on yli 300k, mutta mandaatti puuttuu.
Se on se juttu. Siviiliasioita.
Vuoteen oliko se nyt 2035 vai 2045 mennessä on YK laksenut että Suomeen on ujutettu 62 miljoonaa uutta asukkia (tuilla tietenkin), ja Ruotsiin 80 miljoonaa. Jopa Korfun saarelle 1 miljoona asukkia vastaanotettavaksi.
Odottaisin esitystä siitä, miten Suomen nykyhallinto aikoo huolehtia kyseisen ihmismassan työllistymisestä.
Toivottavasti jokainen ymmärtää vähintään sen verran, että Suomen kansa ei pysty elättämään joka ikinen itsensä lisäksi 30 maahantullutta eityöllistyvää.
Toivottavasti myös viimeinenkin "suvaitsevainen" ymmärtää että tuollainen määrä elättejä elätettävänä vie viimeistään koko Suomen totaaliseen perikatoon, anarkiaan, ja sisällissotaan nälkäiset maahantulleet vastaan ne keillä on mitään suuhunsa syötäväksi kelpaavaa.
laskenut