Pitäiskö itkeä vai nauraa:
https://beta.oikeamedia.com/o1-94815
Eli kuvittelevat, ettei islamia saa kritisoida. Sehän pitäisi suorastaan kieltää euroopassa eurooppalaisten arvojen vastaisena.
Päästään sekaisinhan nuo islamia puolustelevat kantaväen huuhelot ovat.
Onneksi tuollaisia ei ole montaa.
Joku Li Andersson ja Arhis saattaisi nähdä aktivistit oikealla asialla ”monimuotoista tasa-arvoisuutta puolustamassa”
https://beta.oikeamedia.com/o1-94815
Eli kuvittelevat, ettei islamia saa kritisoida. Sehän pitäisi suorastaan kieltää euroopassa eurooppalaisten arvojen vastaisena.
Päästään sekaisinhan nuo islamia puolustelevat kantaväen huuhelot ovat.
Onneksi tuollaisia ei ole montaa.
Joku Li Andersson ja Arhis saattaisi nähdä aktivistit oikealla asialla ”monimuotoista tasa-arvoisuutta puolustamassa”
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lasten raiskaus on rikkautta sanoo vasemmisto.
VIRUSVAROITUS!
ÄLKÄÄ KLIKATKO LINKKIÄ!
Oikeamedia on paskasivusto jolla valehdellaan 24/7. Jos oikeasti oikeast mediat joilla on joku vastuu sanomisistaan ei vahvista tietoa, niin tähän kannattaa suhtautua vedätyksenä.
"Vastuu"medialla on syynsä olla kertomatta näitä asioita. Heillä on ensinnäkin monikulttuurisuus- ja rasisminvastustamisideologia. Heidän ja edustajiensa valtaa heikentää, jos asiat tulevat ilmi. Persujen suosio ja valta kasvaa. Lopulta kyseenalaistetaan kaikki valtamediassa ja heidän valtansa on loppu.
Valta on makeaa, kuka siitä vapaaehtoisesti luopuisi?
Jaa jaa, miksi tuollaista tarvitsee valehdella ja tuohan on ihan osotettua, että vihervasemmistoanarkistit puolustaa ”äärioikeistolaiselta” ns monikulttuuria.
Yleensä nää nuoret ”suvakit” ovat aivoiltaan vielä keskeneräisiä sitten moni saattaa käyttää jotain keveitä huumeita.
20-30-vuotiaista jotkut ovat puhtaasti kuvitelma-idealismi-ihmisiä, eivät elä todellisuudessa !
Huomasitko,,että PS:n kannatus nousi ja se johtuu siitä, että,edes hitunen kerrotaan haittamaahanmuutosta. Näinhän tuo varmaanik vahingossa Yle-uutisissa totesi, joka kertoi gallupeista
Jos kerrottaisiin kaikki, talouskurimuksen aiheutusta myöten, niin PS voisi olla suurimpien joukossa nopeasti ellei suurin.
Mutta juuri valtamedia on se, joka peittelee asioita, ei kysele esim. hallitukselta selvitystä, mitä sosiaaliperäinen maahanmuutto/pakolaisuus maksaa kokonaisuudessaan ja siihen lasketaan sitten kaikki tuolojen siirrot mamuhyyäsreitä ja harkinnanvaraisia myöten sekä rikollisuus ja sen seuraamuslaskut.
Sitä väkeä saadaan kehitysmaista paljon-valitettavasti.
Joku usein kyselee täällä "kuuluuko islam sivistysvaltioon" mutta voi myös kysyä kuuluuko kommunistit, anarkistit ja muut äärivasemmistoa edustavat sivistysvaltioon?