Trump ja PS ?

Jälkiviisaat vetää toimittajan provosoimana PS,n ja Trumpin kölin alta ensin ja sitten vasta aletaan
keskusteleen. Kuinka noista kahdesta aiheesta riittää joka keskusteluun?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Somali ämmä sano ettei Ps:llä ole mitään ratkaisua pakolaiskriisin,ihan kuin muilla olisi,lisäksi toivoi ilmastovaaleja että Suomi pystyisi sen ratkaisemaan ,VOI LUOJA kaikkea sinne päästettänkin aukomaan turpaansa.

Äänestä

Mukava et ovat noinkin kovasti kiinnostuneita Persuista ja Trumpista,tosin toimittajan provosoimana, hauskaa kuunella. Kun kysyttiin Ps,n noususta somali pääsi haukkumaan persuja Oulun tapauksen johdosta jota PS käyttää muka hyväksi, ei PS käytä sitä hyväksi vaan kansa on kääntänyt mielensä ja kannattaa enempi persuja, kansaltahan gallupit kysytään, ei persuilta, hiukan tyhmä tuo tumma nainen.
Matti Apunen taas pääsi yllättämään, kun kysyi tuon somalitytön ensin haukkuessa Trumpia kuten tavallista on, että kuinka monta metriä Trump onkaan sitä muuria jo rakentanut? Oli hiljaista, ja kysyi uudestaan, että kuinka paljon sitä on jo rakennettu ennen Trumpia, taas oli vaivautunutta. Apunen sanoi, että noin 100 mailia.
Lisäksi Apunen kysyi miksi sokerista ei tule tällaista vouhkaamista kuin lihasta, sokerihan on tutkitusti varmasti vaarallista liikaa käytettynä. Erola taas puolusti sokeria, kuinkas ollakkaan.
Apunen sanoi syövänsä pihviä ihan normaalisti.

Äänestä

Apunen saa olla pikkusen varovaisempi. Kohta käy "santavuoret"

Äänestä

Juontaja sanoi "vahingossa" Trumpin nimen ekaksi "Donald Dumb", mitä siinä sitten naureskeltiin. (dumb=tyhmä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainasamajuttu kirjoitti:

Jälkiviisaat vetää toimittajan provosoimana PS,n ja Trumpin kölin alta ensin ja sitten vasta aletaan
keskusteleen. Kuinka noista kahdesta aiheesta riittää joka keskusteluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu