Olen ihmetellyt kun keravan kirjastossa ei valvota tai edes mainita lappusin että tulisi päivänlehtiä lukea yhtä kerrallaan , voisi kyllä henk.kuntakin joutessaan puuttua kun kaikilla ei ole kokopäivää aikaa odotella lehden vapautumista kun eräät haalivat ne itselleen , kaikilla ei käytöstapoja ole ja silloin tulisi ohjeistaa.
Kirjastossa
6
208
Vastaukset
- otajalue
Mene siihen lukijan luo ja nappaa itselle haluamasi lehti ja sano "Voin kai ottaa kun et lue tätä" , ei se ole mitenkään epäkohtelias juttu.
- Hyä.ohje
Juuri noin. Valtaosa hamstraajista suostuu tuohon ilman muuta. Ei kannata ujostella.
- kalju-saa-olla-ei-tyhmä
Kirjaston Kahviossa sama tilanne muutamat panttaavat lehteä täyttävät pelikuponkeja,syövät ja likaavat lehdet ja silmälasit lehden päälle ja wessaan äheltämään paskaa ja kaiken kukkuraksi tiputtavat vielä puolet eväistään lattialle ritilöiden väliin.puhumattakaan ne puhelut siinä samalla.
- hölmöhän-se-on
Onhan siellä se vanha kirja haukka mikä panttaa lehden ja alkaa juttelemaan ihmisten kanssa .en tiedä onko hesarista tavutettua versiota on sitten niin hidas lukija ja tekee kaikkea muuta kun keskittyy lehteen ei kaljupäässä asiat pysy eikä riitä ymmärrys antaa lehti kiertoon muille
- hiki-uloste-haisee
Menis suihkuun
- olkaa-hiljaa
Eikö niitä myyjiä saa kuriin hirveellä äänellä kailottaa omia asioitaan menis se yksikin häirikkö takas pihtiputaalle kyllä on epämielyttävä asioida siellä nykyään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668