ilmoita raiskauksesta

Nyt kun on vain pieni osa raiskauksista tullut ilmi ja poliisi on pahoitellut että rikoksista ei ilmoiteta. Rohkaiseeko poliisit kansalaisia ja lapsia ilmoittamaan rikoksista. Missä juttu tai linkki siihen. Mitä tehdä kun suuri matujoukko pelottelee ja kiristää nuoria tyttöjä kertomasta asiasta. Millaista apua annetaan uhrille. Toivooko oikeasti hallitus ja poliisit että uhrit eivät ilmoittaisi asiasta. He eivät halua että tulisi lisää tapauksia julki.
4<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ei mistään mitä ne tekee ei saa sanoa mitään. Kaikki pitää vaan hyväksyä. Muuten se on vihapuhetta.

Äänestä

Hallitus ja poliisi ovat monta vuotta kieltäneet matujen rikokset. Nyt sitten
pitäisi alkaa ilmoitella näistä. Kansa on kyllästynyt valehteluun, joten
seuraava askel on Ranskan malli, kansa on kaduilla riehumassa.

1Äänestä

Kaikki raiskaajat pitäisi kuohita ja ulkomaalaiset ulostaa!
Karkoitukset pitää ulottaa kaikkiin ulkomaalaisrikollisiin!

Suomen sosiaaliturva ja terveyspalvelut on poistettava kaikilta muiden maiden kansalaisilta.

Kansallisomaisuus, sähköverkot ja muu elintärkeä infra on kansallistetta takaisin valtiolle eli Suomen kansalle, jolla valtiovalta Suomessa on perustuslaimme 2. pykälän mukaan. Ministereillä ei ole oikeutta myydä, vuokrata eikä lahjoittaa omaisuuttamme ulkomaalaisille!

Pakolaisille ei saa koskaan myöntää kansalaisuutta ja muillakin tulee olla yhtä vaikea saada sitä koko maassa kuin Ajvenanmaalla!

"Työperäisiä maahanmuuttajia" ei ole olemassakaan, sillä he ovat siirtotyöläisiä! Heidän pitää poistua heti töiden loputtua, eikä heillä tule olla mitään oikeutta Suomen tukiin, eikä työttömyyskorvauksiin, sillä he ovat tulleet tänne töihin!

SUOMI TAKAISIN SUOMALAISILLE!

Suomessa tarvitaan nyt todellinen ryhtiliike, sillä muuten saamme kotimaamme ja oman kansamme tulevaisuuden unhoittaa!

Pakolaisten auttaminen on tehtävä siellä missä ongelmiin voidaan puuttua ja se ei ole Suomessa! Auttaminen lähellä on tehokkainta, eikä aiheuta haittoja Suomessa.

SUOMEN AINOA PUOLUSTAJA ON SUOMEN OMA KANSA!

1Äänestä

Kannattaa mieluummin ennakoida vaara kuin yrittää selvitä satanistilaumasta jälkikäteen. Jos koulussa on laumoja niin lapsi vain lopettaa koulunkäynnin. Laki ei voi vaatia lasta käymään päivittäin raiskausvaaran keskellä ilman suojelua.

Muitakin mahdollisuuksia on jos keskitytte miettimään. Muuttakaa pois sadistilaumojen kaupungista.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ilmoita kirjoitti:

Nyt kun on vain pieni osa raiskauksista tullut ilmi ja poliisi on pahoitellut että rikoksista ei ilmoiteta. Rohkaiseeko poliisit kansalaisia ja lapsia ilmoittamaan rikoksista. Missä juttu tai linkki siihen. Mitä tehdä kun suuri matujoukko pelottelee ja kiristää nuoria tyttöjä kertomasta asiasta. Millaista apua annetaan uhrille. Toivooko oikeasti hallitus ja poliisit että uhrit eivät ilmoittaisi asiasta. He eivät halua että tulisi lisää tapauksia julki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu