ulkomaalaisten rikollisten karkoittamista, tämä kävi ilmi kyselyssä.
Tuollainen kanta on tällä erää todella kummallinen, kun alaikäisiin kohdistuneita seksuaalirikoksia tulee ilmi jatkuvasti, joissa syyllisiä ovat pakolaiset ja turvapaikanhakijat tai paikan jo saaneet.
Tuollainen kanta on tällä erää todella kummallinen, kun alaikäisiin kohdistuneita seksuaalirikoksia tulee ilmi jatkuvasti, joissa syyllisiä ovat pakolaiset ja turvapaikanhakijat tai paikan jo saaneet.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Du har säkert en länk till artikeln där hon har sagt det?
Verkkouutisissa taisi siitä olla joku kuvakaappaus eilen.
"Tuollainen kanta on tällä erää todella kummallinen, kun alaikäisiin kohdistuneita seksuaalirikoksia tulee ilmi jatkuvasti, joissa syyllisiä ovat pakolaiset ja turvapaikanhakijat tai paikan jo saaneet."
Hyväksikäyttö yhdistää?
Onneksi olkoon. RKP sai uuden kansanedustajan ajamaan suomenruotsalaisten asioita, kun Li Andersson ilmoitti olevansa ensisijaisesti suomenruotsalainen eikä suomalainen.
Lukiolaislikka on pakkofenno. Pakkofennoilla on negatiivinen asenne kaikkea vähänkin ruotsin kieleen liittyviä asioita kohtaan. Mutta suomalaisilla on varsin positiivinen asenne ruotsalaisuutta kohtaan.
"Mutta suomalaisilla on varsin positiivinen asenne ruotsalaisuutta kohtaan. "
Surut ovatkin ainoita oikeita suomalaisia, omasta mielestään :-)
Ja sitä pitää murehtia ja itkeä klo. 2.37 yöllä, muiden nukkuessa...
Astrid Thors otti päiväunet eduskuntasalissakin. Toivottavasti SFP:n palkkiovirassa oon sohva toimistossa!!!!! Hän ei muuten kelvannut mihinkään lukuisista viroista mitä haki.
" Hän ei muuten kelvannut mihinkään lukuisista viroista mitä haki. "
Joku tolkku maassa sitten.
Millähän lahjakkuudella Biodee pääsi tasa-arvotontuksi?
No eipä ihme ettei saanut virkoja ylimielinen,Suomalaisten pilkkaaminen,ylenkatsominen,kaikin puoli täys noita akka!
Äläpä nyt pakkofenno ääliöylenkatso. Eihän pakkofennot ole suomalaisiakin.
jaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15458017/ilmoita-saantojen-vastainen-sisalto-se-on-helppoa#comment-96307781
RKP:n palstalla ei voi kirjoittaa mitään puoluetta arvostelevaa. Puolue valvoo tarkasti ettei heidän kannattajat saa tietää miten puoue on hölmöillyt. Esimerkiksi kannattaa Natoa.
Hölmöä Lukiolaislikalta tuoda omia mielipiteitään tälle sivustolle. Kukaan ei halua niitä lukea, kuulla tai nähdä.
-Hölmöä Lukiolaislikalta tuoda omia mielipiteitään tälle sivustolle. Kukaan ei halua niitä lukea, kuulla tai nähdä.
Tåtta.
Vain ehtaa Magmatietåa
https://www.suomenuutiset.fi/halla-ahon-viesti-jokaiselle-suomalaiselle-millainen-kansa-antaa-taman-tapahtua-itselleen-video/
Onko RKP löytänyt suomalaisten arvot, vai onko Biaudet`n väittämä pakolaisten vaarattomuudesta päällimmäinen arvo? Vilka värden ska du rösta?
Mitenhän Astrid selittää asiaa? Sopimukselle ei kai tuolloin ollut vielä tarvetta, vai oliko?
Nyt sopimusta Irakin kanssa ei saada ellei keksitä jotain vastineeksi, esim kauppapolitiikan saralla?
Anna-Maja+Henriksson+reins+lentokentälle+vastustamaan++maahanmuuttajien+palautuksia+eli+hän+on+yksi+syyllisistä+siihen,+että+maassa+on+paperittomia+henkilöitä+tekemässä+rikoksia.
Ruotsin+kielellä+ei+pitäisi+saada+kotouttaa+ketään,+koska+kukaan+ei+tule+toimeen+Suomessa,+jossa+90%+kansalaisista+on+suomenkielisiä!...ruotsinkielisiä+vain+2,5%+-4,5%+riippuen+gallup-tuloksesta.
Suomessa elää tuhansia ja tuhansia suomalaisia, jotka eivät käytä suomen kieltä ja pärjäävät tosi hyvin.
Tro mej.
Kyllä, nimim. österb. Vantaan Hakunilassa olen nähnyt heitä useita.
Todennäköisesti heidän jälkipolvet heittävät ruotsin pois erikoisasemastaan viimeistään tuossa 2050 jälkeisillä vaalikausilla. Heillä kun ei ole mitään reittiä mitään luontevaa sidosta ko. kieleen.
Onko ne mukamas suomalaisia. Eivät ole
Ykslysti mulle mitä toiset ulkolaiset ajattelee toisista ulkolaisista.
A-M toivotti Österbottenille tervetulleksi kaikki kielestä riippumatta.
Pietarsaaresta on kuulemma mamut häipyneet lähes kokonaan. A-M:n kotikaupunki on aiemminkin tunnettu sisäänlämpiäväisyydestään ja nurkkapatriotismista. RKP on vahva myös Vaasassa. Myös sinne on vaikea saada työvoimaa. Miehet työllistyisivät teollisuuteen, mutta naiset eivät sinne halua.
Terveydenhuollossa ja palvelualoilla Österbottenilla vaaditaan ruotsin osaamista.
Kymmeneen vuoteen ei suomenkielisissä kouluissa ole opiskeltu ruotsia.
Puoli vuotta olet tätä samaa jankuttanut, ei me uskota vieläkään.
Voit jatkaa edelleen, tsemppiä.
Suomi sijoittui ensimmäiseksi 23. tammikuuta julkaistussa The Good Country Index -mittauksessa. Tutkimuksen mukaan Suomi tuottaa kokoonsa suhteutettuna eniten hyvää ihmiskunnalle ja kuormittaa maailmaa kaikista valtioista vähiten.
Vaikuttaa todella siltä, etteivät pakkofennot ole suomalaisia. Mikä liittäisi Lukiolaislikan suomalaisuuteen?
Tutkimus tulokset Suomen onnellisuudesta ja menestyksestä paranivat heti, kun RKP:n 40 vuotta pitkä hallitustaival katkesi. Kannattaa äänestää vaikka Hjalliksen liikettä. Onnellisuus kasvaa ilman RKP:tä.
Väärä johtopäätös Lukiolaislikka. Tulos parani entisestään, koska ruotsin pakollisuuden lopettaminen ei ole enää uhka Suomen tulevaisuudelle. Asia on hoidettu pois poliittiselta näyttämöltä kokonaisuudessaan. Samoin kieliriitojen uhka on nollassa, koska pakkofennot on käytännössä naurettu ulos poliittisista kuvioista. Yksi tai kaksi toivotonta tapausta yrittää vielä nettipalstoille osoittaa olevansa elossa.
Ruotsin pakollisuuden uhka kadonnut lopullisesti? Onko Persut lopullisesti luopuneet pakkoruotsin lopettamisesta? Persut saattaa nousta taas hallituspuolueeksi, koska SDP ja Vihreät sakkaavat ennen vaaleja.
Kokoomus ei lähde SDP:n kanssa hallitukseen, kuin pakosta.
Kielikysymys on siis vahvasti esillä hallitusneuvotteluissa.
Kukaan ei kielestä mainitse sanaakaan, voi sua kuinka epätoivoiseksi olet mennyt.
Totta, kukaan ei puhu kieliasioista enää mitään. Tulevan hallituksen agendassa tuskin on pakkoruotsi.
pakkpruotsi nousee vaaliteemaksi, kiitos perussuomalaosten! nioriso haluaa siitä eroon ja osoittaa sen joka vuosi yo kirjoituksissa;)
Milloin pakkoruotsi nousee persujen vaaliteemaksi? Puhuuko Halla-aho koko ajan pakkoruotsista? Tuskinpa.
Lehdessä (Pohjal.) 27.1. 2019 eli toissapäivänä A-M Henriksson kertoo mm. et jo nykylaki mahdollistaa törkeään rikokseen syyllistyneen karkoituksen, ja oikeusministerinä ollessaan hän allekirjoitti monia karkoitusmääräyksiä.
Nimim. "rannalta" otti totuuden esille. Lainsäädännön mukaan voidaan rettelöitä tehnyt mamu karkottaa Suomesta. Tämän ymmärtävät kaikki suomalaiset. Pakkofennot eivät tietenkään ymmärrä.
haglund, tuo kävelevä vitsi, epäsi nykäseltä kunnianosoituksen. tyypollistä rkp kateutta meitä suomalaisia kohtaan!
Rkp ei ole suomalainen puolue.
RUOTSALAINEN_KANSAN_puolue
Tyypillistä poliitikon toimintaa, koska haluaa siltä suunnalta puolueelle ääniä. Tosin voi kolahtaa omaan nilkkaan.
utan nykänen, se muistetaan!
Sais karkottaa näitä kotimaisiakin rikollisia samalla, vai mitä OlliTa? Ensin tietenkin tervattaisiin ja höyhennettäisiin. Pirunsaari ainakin noin nimenä kuulostais aika sopivalta paikalta.
Persut äänestivät Vaasan päivystyksen puolesta. RKP on nyt palvelun velkaa.
Eikö olis aika tehdä huumetestejä eduskunnassa tulos saattais olla yllätys.