Expressenin mukaan migri testasi 600 alaikäisenä Suomeen tullutta ja 433 osoittautui aikuiseksi. Nämä halusivat jo tullessaan teinien pariin peruskouluihin. Millainen väki hakee turvapaikkaa ja valehtelee olevansa lapsi. Ei se mitään Juha ja Petteri ottaa syykkiin..
https://www.google.com/amp/s/www.express.co.uk/news/world/762868/Finland-child-asylum-seekers-age-tests-adults-migrant-crisis/amp
https://www.google.com/amp/s/www.express.co.uk/news/world/762868/Finland-child-asylum-seekers-age-tests-adults-migrant-crisis/amp
Vastaukset 25
Vanhimmat
2/3+on+väärä+luku,+sillä+suurin+osa+ilmoittaa+kuitenkin+olevansa+aikuinen.+2%+1,5%
Jos+suomeen+tuli+35+000+niin+600+on+noin+2%+tuosta+määrästä.+Likinoin+1,5%+tuosta+valehtelee+ikänsä.
Oikea+luku+on:+0,5%+valehtelee+ikänsä+ja+99,5%+ei+valehtele+ikäänsä
Kävi+huolimattomuusvirhe.
Oikea+luku+1,5%+valehtelee+ikänsä+ja+98,5%+ei+valehtele+ikäänsä.
Matemaatikosta+lienet+kaukana.
Aloituksen+luvuista+laskettuna+72%+alaikäiseksi+itseään+väittäneistä+olivatkin+testien+perusteella+selkeästi+täysi-ikäisiä!+Se+ei+kerrro+mitään+siitä,+kuinka+moni+oikeasti+valehtelee+ikänsä+alakanttiin.
Tuntien+näiden+miesten+mieltymyksen+alaikäisiin+tyttöihin,+voisi+hyvällä+syyllä+olettaa+myös+täysi-ikäisten+valehtelevan+ikänsä+alakanttiin.+Valehtelijoiden+määrä+lienee+varovaisestikin+arvioiden+vähintään+80+prosenttia,+eli+neljä+henkilöä+viidestä.
Nuo ovat aivan käsittämättömiä lukuja ja todistavat, miten härskisti viranomaiset valehtelevat Suomen kansalle!
Migrihän on väittänyt, että he tietävät jokaisen tulijan taustat.
Luin+aloituksen++artikkelin,+jossa+sanottiin,+että+3500+tuvapaikanhakijaa+ilmoitti+itsensä+alaikäisiksi.
35+000+/+100+=+350+(on+1%)+x+10+=+3500
Turvapaikanhakijoista+siis+10%+ilmoittavat+itsensä+alaikäisiksi.
10+/+3+=+3,33...+x+2+=+6,66...
Päivitetty+oikea+luku+on:+6,66+%+turvapaikanhakijoista+valehtelevat+ikänsä+ja+93,34%+sanovat+oikean+ikänsä.
"Valehtelijoiden+määrä+lienee+varovaisestikin+arvioiden+vähintään+80+prosenttia,+eli+neljä+henkilöä+viidestä.+"
Alaikäiseksi+valehtelijoita+ei+voi+olla+absoluuttisesti+enemmän+kuin+10%,+sillä+10%+(3500)+pakolaisista+olivat+ilmoittaneet+olevansa+alaikäisiä.
Miten+tämä+loogisuus+on+niin+vaikea+ymmärtää?
Onko matematiikan tunnit jäänyt koulussa väliin. 600 testatusta, alaikäiseksi itsensä ilmoittaneesta, 433 olikin täysi-ikäisiä.
Aika hyvin..
Sinulla+on+tainnut+jäädä+tunnit+väliin+erityisluokalla.
Jos+tilastojen+mukaan+ala-ikäisiksi+ilmoittautuneita+on+vain+10%+niin+miten+alaikäisiksi+ilmoittautuneita+voi+olla+sinun+mukaan+80%?
Päässäsi+tapahtuu+nyt+varmaan+kehitysvammaisuutta+jos+et+tuota+kykene+ymmärtämään..
Testatuista+433/600+eli+yli+72%+valehteli+ikänsä.
Pääasia että kaikki maahanmuuttajat häipyvät suomesta. Suomi ei tarvitse riesoja rääsyläisiä.
Siis nuohan ovat ilmaisen elatuksen ja "tuherrus-pelin" perässä lähteneitä pummeja.
Jos joku tulee tänne vaativaan työpaikkaan suoraan töihin ja oikeaan tarpeeseen, niin niille kai on perusteensa. En tarkoita tuolla mitään halpuutettuja työpaikkoja, jotka vievät työt omalta väeltä.
Suomalaisista+naisista+99,99+%+valehtelee+ikänsä+tuntemattoman+sitä+kysyessä.
Valehteleeko viranomaisillekin?
Eivät heti. Keskustapuoluetta kannattavat naiset kysyvät ensin viranomaisilta, kuinka vanhoja viranomainen haluaisi heidän olevan.
Yli+80%+valehtelee+ikänsä,+nimensä+ja+kotimaansa.+Muu+puhe+on+ns,+p...apuhetta.++Tänne+ne+on+tullut+ilmaisen+rahan+perään,+ei+töihin.
Korkeintaan+10%+pakolaisista+valehtelee+ikänsä.+Nimen+ja+kotimaan+valehtelu+voi+olla+mitä+vaan,+kunnes+todisteeksi+ei+anneta+tilastoja.
Aika törkeää, jos 600 alaikäisenä tulevasta 433 onkin täysikäisiä. Ihme kun Suomen media ei puhu enemmän tästä roskasakista, pitää ulkomailta lukea uutisia.
1,5%+,+35+tuhannen+pakolaisen+joukosta.+Veikkaan+että+suurempi+prosenttiosuus+suomalaisista+tekee+vakuutuspetoksia.
Siiskö vain ikänsä? Sen sentään pystyy päättelemään jo naamasta melko pitkälle mutta entä se muu "tarina" mitä ei voi mistään tarkistaa?
Iän saa selville hampaista.
Muslimit valehtelevat kristityille koska me kristityt olemme heidän islamkulttinsa mukaan vääräuskoisia ja meitä kristittyjä saa huijata, meille saa valehdella ja meiltä saa kyniä rahaa.
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
paperinsa polttaneita jo tullessa olisi viranomaisten pitänyt arvata todellinen syy eli ikä vale,
Miksei asiasta puhuta mediassa?
Salaisuus.