Kelan äitiyspakkaukset teekee raiskatut lapset

Intia ja Pakistan valm. kilpailutetut pakkaukset ja halvalla. Matskut, työ on hankittu mafiatyylisiltä lapsityövoiman suosijoilta, raiskaajilta. Hyvä puoli on se, että kaikki Suomalaiset lapset saavat jopa Aarokin.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä väliä sillä on kuka tekee, halvalla ja kiitos. Pysyvät kotimaassaan kun on työtä. Turha hommata tyttöjä raiskaamaan tänne.
https://yle.fi/uutiset/3-10596455

Äänestä

Arabianrannan Pakistanilainen murhaaja oli varmaan Kelalla töissä.

Äänestä

Äitien tekemät pakkaukset ,siis teiniäitien.

Äänestä

Järkkyä toimintaa Kelalta, erotkoon johtajat ja vastuu ministeri. Verisetkädet myös kaikilla veromaksajilla.

Äänestä

Ulkomaillakin kehuttu ,kiitelty ja kunnioitettu SUOMALAINEN äitiyspakkaus. Kelalle tiedoksi Suomessa on vielä pajoja, jotka tekevät laadukkaita lastenvaatteita .

Äänestä
  • Koko hoito, nussitaan ja työpanos. Kela verorahoilla palkitsee.

    Äänestä

  • Ennenvanhaan suomen naisvangit tekivat aitiyspakkauksen vaatteita ja peittoja! Eikös meidän naiset osaa enään ompelukonetta käyttää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voiko.kieltäytyä kirjoitti:

Intia ja Pakistan valm. kilpailutetut pakkaukset ja halvalla. Matskut, työ on hankittu mafiatyylisiltä lapsityövoiman suosijoilta, raiskaajilta. Hyvä puoli on se, että kaikki Suomalaiset lapset saavat jopa Aarokin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu