Kirkolla jäseniä veilä melkein 4miljoonaa!

3 848 035 jäsentä Kirkkoehrra valittaa kun tuosta luvusta otetaan pois maahanmuuttajat siis siirtoväkityövoima kuten yle heitä nimittää,jää jää jäseniä vielä enemmän kuin oli Suomen väkiluku 1900 luvulla:
3 848 035 ,on aivan tarpeeksi suuri määrä hoitamaan talouden kuntoon ja riittää siitä veilä jaettavaakin .
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
Aloittaja

Tilastoteidettä;Vuosi Väkiluku Väestönkasvu(%)1912 3+015+500 1,21917 3+134+300 0,61950 4+029+803 1,01991 5+029+002 0,62006 5+276+955 0,4

Äänestä

Trolli.

1Äänestä

Erosin yli 10 vee sitten kirkosta. Työttömän oli tingittävä kaikesta, että pysyi ruoassa ja kämpässä. Tästä taloudellisesta puolesta ei paljon puhuta kirkosta eroamisen syynä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Tämä venäjän Johny Cash on muuten myös vieraillut vankiloissa esiintymässä.Näin ne kukat kukkivat siellä mistä aurinko nouseeekin ja vaikka maa on hyvin auktoritäärinen ja kerran vankilassa istuneen on vaikea päästä ammateihin jos omaa yritystä ei pois lueta.
    https://www.youtube.com/watch?v=9iQLLhhH9ww

    Äänestä

2050 kirkkoon kuuluu enää alle miljoona suomalaista.

Äänestä
  • 2050 jo paljon ennen ruvetaan keräämään veroa kaikilta siihen että saadaan oma kulttuurimme, hautauspalvelut säilytettyä ja siihen kulttuuriin kuuluu myös kirkot

    Äänestä

Uskonnot on turhia ja vahingollisia ihmiselle.

Äänestä

Eiköhän kirkko ole jo tarpeeksi pahaa saanut aikaiseksi.

Äänestä
  • Aloittaja

    Usko elää erityisen voimakkaana lauluissa,musiikissa ja taiteilijoissa,ja onkin sanottu että maailmanloppu ei tule niinkauan kuin on olemassa yksikin runoilija,
    Kirkko on pitkälle maallistunut ja sen historia on verinen eikä se voi vastata nuorien ihmisten haaveisiin.
    Leijonaa sanotaa itserakkaaksi merkiksi,mutta sen merkeissä syntyneet ovat hyvin sitekitä työssä ja elämässä.https://www.youtube.com/watch?v=OVUjVX19LEU

    Äänestä

Kirkon omaisuus on miljardeja, joten pitäisi tyhmemmänkin tajuta mitä
kirkko edustaa.

Äänestä

Itse kuulun kirkkoon enkä ole eroamassa. Kirkko on niitä harvoja instituutioita, johon vielä luotan. Sinne ei vielä ole pesiytynyt vastaavan kaltainen oman edun tavoittelu, korruptio ja vilpillisyys, mitä on havaittavissa politiikassa, virkamiehistössä ja lähes kaikissa isommissa organisaatioissa. Myös tiedettä värittää varsin voimallisesti korruptio. Valitettavasti uskontoa ja uskontokuntia on kautta aikojen käytetty hyväksi vilpillisissä hankkeissa ja se täytyisi kitkeä pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

3 848 035 jäsentä Kirkkoehrra valittaa kun tuosta luvusta otetaan pois maahanmuuttajat siis siirtoväkityövoima kuten yle heitä nimittää,jää jää jäseniä vielä enemmän kuin oli Suomen väkiluku 1900 luvulla:
3 848 035 ,on aivan tarpeeksi suuri määrä hoitamaan talouden kuntoon ja riittää siitä veilä jaettavaakin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu