Vihreä lanka hukassa

Alla lainaus vihreälanka lehdestä:

”Tämä ei tee ketään ulkomaalaista lähtökohtaisesti syylliseksi, kollektiivista syyllisyyttä ei ole. Se kuitenkin kertoo kotouttamisen epäonnistumisesta, sitä on tehostettava ja nopeuttava”, Mikkonen sanoo.

Että mitä v..... kertoisiko joku mitä on sellainen kotouttaminen, mikä saa raiskaajan tai lapsiinsekaantujan lopettamaan ominaisen käyttäytymismallinsa.
Näissä ihmisissä on todella jotain pahasti vialla!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vika on kotoutettavissa, ei kotouttamisessa

Äänestä
  • Aivan! Kehitysmaamuslimit eivät sivistykseen kotoudu kuin aniharvoissa yksittäistapauksissa.

    Äänestä

Mitä se kotouttaminen auttaa, jos on kasvanut arvomaailmassa jossa nainen on toisen luokan kansalainen ja valkoinen nainen on huora. Kyllä Mikkonen sen tietää.

Äänestä

Eipä haittaisi jos vihreä lankalainen saisi joukkomunaa.....

Äänestä

Siinä on vihreille urakkaa ,kun käden käänteessä opettavat 1400 vuotta kehitellyn muslimikulttuurin lähettiläät länsimaisille tavoille.Jos näille kotouttajille pidettäisiin ensin pikku kurssi islamista ,mutta tuskin sekään auttaisi heitä ymmärtämään asian mahdottomuuden.

Äänestä

Oliko se joku sakemanni Mengeli, joka sanoi: Antakaa minulle lapsenne 6.v asti kasvatettavaksi, sen jälkeen saatte hänet takaisin.

Äänestä

"Tämä ei tee ketään ulkomaalaista lähtökohtaisesti syylliseksi, kollektiivista syyllisyyttä ei ole"
-
Ja ihan kuin apukoululainenkin ei tuota ymmärtäisi. Kukaan ei ole väittänytkään kaikkia ulkomaalaistaustaisia raiskareiksi.

Äänestä

> Se kuitenkin kertoo kotouttamisen epäonnistumisesta, sitä on tehostettava ja nopeuttava”,
> Mikkonen sanoo.

Se ei auta, vaikka Suomi nopeuttaisi ja tehostaisi kotoutuksen nykyisestä tasosta 5-kertaiseksi teholtaan, sellainenkaan kerroin ei vielä riitä.
https://imgur.com/a/YYlDGqK

Nuo Afganistanista ja Irakista tulleet likasangot tekevät yli 40-kertaisesti seksuaalirikoksia kantaväestöön verrattuna. Tällaista islamilaisesti 10 vuotta aivopestyä pas-kaläjää ei saa enää millään keinoilla korjattua.
Kuvan lukemat ovat Poliisilta, ja tuo grafiikka on julkaistu mm. Ilta-Sanomissa.

Uskokaa nyt jo hölmöt Vihreän Langan väki, että vika ei ole meissä suomalaisissa, ja meidän huonossa ja tehottomassa kotouttamistaidossamme. Sillä MISSÄÄN Euroopan maassa ei ole satu noita kotoutettua.

Samat islamilaisen uskonnollisen aivopesun aiheuttamat muslimiraiskaukset vaivaavat niin Ruotsissa, Saksassa kuin Italiassakin. Kukaan ei kykene kotouttamaan pois islamin hörhöydestä.

Äänestä
  • Aika pahan näköinen punainen pylväikkö. Afganistanilaiset tekevät seksuaalirikoksia 44-kertaa niin paljon kuin kantasuomalaiset.

    Kotoutteleppa sitten suomalainen vieläkin tehokkaammin tuollaisia. Imaamien 20 vuotta kestäneen islamilaisen aivopesun läpikäyneitä ylemmyyskansalaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saatana2 kirjoitti:

Alla lainaus vihreälanka lehdestä:

”Tämä ei tee ketään ulkomaalaista lähtökohtaisesti syylliseksi, kollektiivista syyllisyyttä ei ole. Se kuitenkin kertoo kotouttamisen epäonnistumisesta, sitä on tehostettava ja nopeuttava”, Mikkonen sanoo.

Että mitä v..... kertoisiko joku mitä on sellainen kotouttaminen, mikä saa raiskaajan tai lapsiinsekaantujan lopettamaan ominaisen käyttäytymismallinsa.
Näissä ihmisissä on todella jotain pahasti vialla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu