Suomi on sodassa epäisänmaallisia ja valloittajia vastaan.
Suojeluskunta perustettava ja Lotta kerho myös.
öljbbjk
8<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suojeluskunta vartioon raja-asemille. Kaikki rajat kiinni ja entisetkin muslimit kyydillä rajan yli. Lotat tekee soppatykillä ruokaa rajavalvojille kevyessä höyryävässä talvi säässä.. Miehet rupattelee nuotiolla kiväärin piippu pohkeen päällä... Kiva mielikuva kylläkin.....!!!
Ei enää koskaan yksityistä armeijaa!!!
Hiljaa Punikki!
Tämähän todistaa persujen halun saada IKL henkiin. Putinin malliin yhden puolueen politiikka Suomeen, kuten Venäjällä jo onkin.
Mihin vittuun sitä"lotta-kerhoa" tarvitaan, onko se joku iltapäiväkerho?
Näyttäisi siltä että jonkinlainen para-militääri systeemi pitäisi perustaa tulevaisuutta varten Suomeen. Pohjoismainen Vastarintaliike olisi aika hyvä pohja josta voisi kehittää jotain ja se olisi synkronoitu muiden valtioiden vastaaviin ratkaisuihin. Toki siinä liikkeessä on puutteensa ja vikansa kuten keskittyminen vain ja ainoastaan Israel- ja juutalaisvastaisuuteen ja PLO / Hamas / islamisti myönteisyyteen.
Mutta kaikenkaikkiaan ehkä se on paras kivijalka jolle rakentaa Suomen kansan turvallisuus ohjelma islamistien invaasiossa Suomeen kunhan siitä on ensin poistettu em. ongelmat. Antifa'lla on samat ongelmat kuin Vastarintaliikkeessäkin, ehdoton Israel- ja juutalaisvastaisuus jotka eivät siis perustu totuuteen, rehellisyyteen, järkeen eikä faktoihin vaan vääriin vihan tunteisiin jotka perustuvat Strawman profiileihin juutalaisista ja Israelista.
EU tuhoaa euroopan.
Ulkorajoja ei valvota, vaikka niin piti olla, mutta omia kansalaisia kytätään EU:n sisällä.
Suojeluskuntahan toimii jo joillakin paikkakunnilla, nykyään vaan peitenimillä soo ja svl.
Valtiovalta ei suvaitse enää natsihenkisiä kerhoja ollenkaan,näitte miten natsilipuille kävi taas itsenäisyyspäivänä. Milloin opitte?
Fasismin aika oli ja meni 40-luvulla,aika joka ei koskaan enää palaa,täällä Suomessa sitä vaan ei ole vielä opittu,kanssaihmisiä pitää oppia kunnioittamaan ,ei lynkkaamaan ,mikä on natseille aina ollut se vaikea pala hyväksyä. Natsivaltio ei koskaan voi olla oikeusvaltio.