Ykkös korjausasia alajärvellä on ?

Mikä? vanhusten hyvinvointiko? Hoitajien jaksaminen kodeissa ja laitoksissa? Oikeiden ihmisten palkkaaminen ja korvienväli sairaiden pois potkiminen että muut jaksaa tehdä?
Mikä on suurin korjattava asia?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luomalle koulu takaisin niin säilyy työpaikat paikkakunnalla.

Äänestä

Ilkka lehdessä juttu 19.1.2019 . toisikohan se kuusankosken tehtaan takaisin ? no eiiiiiiiiii.

Äänestä

Aukioloaikojen vapautuminen vaikutti Alajärvellä sen verran positiivisesti että kaikki ovet sulkeutuu viimeistään klo. 22.00... Onhan tämä naurettavaa etenkin kesäisin kun landelle tullaan kaupungista tuhlaamaan rahaa niin ovet lyödään nenän edestä kiinni!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PYSYASIASSA kirjoitti:

Mikä? vanhusten hyvinvointiko? Hoitajien jaksaminen kodeissa ja laitoksissa? Oikeiden ihmisten palkkaaminen ja korvienväli sairaiden pois potkiminen että muut jaksaa tehdä?
Mikä on suurin korjattava asia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu