Ctek Multi XS 3600

lilon

Mistä voi johtua että en saa mode asennosta liikkumaan mihinkään !
Auto on lämpimässä autotallissa,

5

3344

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2CTEK1Benton
    • Blondies

      Johdot pitää olla kytketty akun napoihin ja töpseli pistorasiaan.

    • etana-laturi

      Jos vähän syventyy nettiin, niin huomaa, että kyseessä on yleinen vika, mistä on keskusteluja useilla eri palstoilla. Itsellä on juuri tuossa laturissa samainen vika.
      Kokeilemalla MODE-kytkimestä löytyi kohta, millä sen sai reagoimaan painallukseen.
      Eli sormella painamisen sijaan painat esim kynnen reunalla napin OIKEAsta laidasta, niin saat ilmaisinvalon hyppimään haluttuun kohteeseen. Itse löysin sen ihan kokeilemalla ja netistä katsoen useatkin muut henkilöt olivat etsiessä päätyneet samaan keinoon.
      Jonkinlainen kontaktihäiriö on siis kyseessä vaikka laite muuten toimii kunnollisesti.
      Lyhytpinnaiselle on tietysti pakkasessa melkoisen haastavaa painella nappia monta kertaa, kun mitään ei tapahdu ja valot ei vaihdu oikeaan kohtaan eli näillä keleillä tietysti siihen lumihiutaleasentoon. Ärsyttävyyttä lisää vielä se, että kellokytkimestä saa virtaa vain 2 tuntia ja sitten pitää taas käydä rukkaamassa kelloa. Onneksi tuo laturi jää ikään kuin valmiustilaan ja jatkaa lataamista oikeilla asetuksilla kun virran tulo jatkuu.
      Toivottavasti tämä keino vian eliminoimiseksi tepsii sinullekin.

    • Anonyymi

      Viallinen painonapin mikrokytkin

    • Anonyymi

      Kyllä se kokeilemalla löytyy eikä tarvitse välttämättä hankki uutta.
      Seuraava on kyllä sitten jokin 8A normaali laturi, mihin voi luottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6484
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      555
      2251
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1837
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      82
      1214
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      1012
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      960
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      74
      886
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      823
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      30
      814
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      145
      747
    Aihe