EU ON KUSIPÄITTEN RYHMITTYMÄ !

https://www.iltalehti.fi/talous/a/1af96134-2d22-41d5-9e26-96c3b094f9bd

"Uutiset | Talous
Pakotteet kurittavat Rotenbergin veljeksiä: joutuivat myymään yksityiskoneensa
Tänään klo 0:49
Boris ja Arkadi Rotenberg joutuivat talousahdingossa hyvästelemään miljoonien eurojen yksityiskoneensa"

Muutama juoppohullu Brysselistä käsin sabotoi jäsenvaltioiden sekä niiden asukkaiden bisnekset! Kaikkeen paskaan nämä Suomen poliittiset pellemme ovat maamme sotkeneet! Pohjoismaiden Suomen, Ruotsin, Norjan, Tanskan ja Islannin olisi pitänyt EU;n sijaan lyödä hyntteensä yhteen, jaa meiltä ei olisi puuttunut mitään! no joo myönnetään jotta banaaneja, mutta niitä meille olisi etelänmaista myyty takuulla mielellään ja sopuhintaan ! Tuon minä ilmoitin jo silloin kun Suomessa alettiin puhumaan EU;hun liittymisestä, ehdotukseni ei Arkadianmäen clowneille kelvannut, ja nyt ollaan keskieuroopalaisten juoppojen mafiosojen juoksupojuja, mafiosot vievät rahamme ja vastineeksi tuovat matuja maahamme elätettäväksemme !
Eräs Karjalan pakolainen vanha ukko ilmoitti jo 60 luvulla, jotta tämä maailma on täysin lainvastainen hän oli lukenut raamattua, ja siellä ei oltu kirjoitettu hätäaputöistä tavuakaan ! Uskoo myös !

Late Lapista.

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hörneillä-notkunut

      Late.
      meidänkin tarttee koht duunaa fattojen dörtsit bosee. Dunaa jo se moottorisahas kondiksee ja vilaa ketju, et sit pärjäät niis skuuge duuneissa. Älä sit katko niit feduja 15cm pääsi yläpuolelta. Ei se kannon korkeus ylipäätä 15cm tarkoita sitä.

    • Eikös_nuo

      olleet jenkkien pakotteita, eikä EU:n ?
      No sinne EU:hun ei olisi koskaan pitänyt mennä, mutta asiat asioina.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      101
      706
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      675
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      609
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      598
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      557
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      516
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      515
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      489
    Aihe