voi maksaa 6000e kuussa?
Miten yhden afron elättäminen
MatupuolueetHaisee
40<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Onneksi on syvä ja pitkä lama tulossa ja lopettaa tämän vitun pelleilyn.
Suomessa tulevaisuuden lamat ei kosketa kuin Suomalaisia köyhiä. Matuja hoidetaan jo nyt velkarahalla koska jotkut tienaavat sillä. Jos oikein huonosti rupeaa menemään niin sitten myydään Suomen kansallisomaisuus pilkkahintaan herroille.
Orvon rouva on ainakin rahastamassa
Joku Nasima niminen matu on kuullun mukaan saanut kolme miljoonaa valtiolta kun ylläpitää jotain majatalotoimintaa noille raiskareille.
Monet perheet tekee duunia isä ja äiti käy töissä silti ne ei saa edes yhteen laskettuna palkkaa tota 6000e mitä yksi matu maksaa.
Vaikka lapsetkin tekee töitä opintojen ohella niin amisperhe ei tuota tienaa, kalliita kikkarapäitä joidenkin vammaisten poliitikonkusipäiden narsistiseen kasvojenkiillotukseen ylläpidetään.
Korrektius vittuun ja syylliset jojoon.
Aika käsittämätöntä. Sillon henk koht palvelija?
Afro tarvitsee palveluja ja niihin pari tulkkia sekä oikeusavustajaa. Näistä ne kustannukset muodostuvat. Suomalainen eläkeläinen miettii ostaako ruokaa vai lääkkeitä.
Jo pelkkä niiden terveyden huolto yksityisellä puolella maksaa maltaita. Koulutus ja kurssit että ne oppis kielen ja kulttuurin on kallista. Merkkivaatteet ja elektroniikka sekä huonekalut pitää olla viimeisenpäälle discorahat. Asuminen pääkaupunkiseudulla mihin Suomalaisella duunarilla ei ole varaa.Kepposteluista koituvat oikeudenkäyntikulut ja uhreille maksettavat korvaukset sakot. Epäilen että 6000e kuussa ei riitä mihinkään.
6000€ lienee se keskiarvo, kaikki eivät rötöstele tai jää kiinni siitä ja ovat fyysisesti terveempiä kuin toiset joten ei lääkärikuluja.
päässähän vikaa näillä on kaikilla, suvakkipuolueet mukaan lukien ja varsinkin he.
Ei lääkärin ja lakimiehenkuluja ole laskettu mukaan, kuten ei muidenkaan rikosten kustannuksia! Pelkät vastaanotto- ja täyshoitokulut tekevät 200 euroa päivässä. todelliset niinkutsutun maahanmuuton kustannukset lienee 10 miljardia euroa vuodessa, sillä ne ovat peruselätystä paljon suurempia eikä epäsuoria kuluja ole välitetty edes arvioida. Se olisi liian karmeaa, kuten lasten joukkoraiskaukset.
6000x12=72.000e vuodessa yksi afro se kertaa 35.000 afroa=2 520 000 000 miettikää paljonko maksaa kaikki Suomen afrot siinä ei meinaa laskukoneen desimaalit riitä.
Eläkeläisten sataseen menisi 40 miljoonaa ja Hiavisto kertoi, että ei oo varaa. Toivoo mamuja lisää.
Johan on kallista asumista savimajassa ja hintaan sisältyy tietenkin kuukauden banaanit.
Valtion eli veronmaksajien kustannukset jakautuvat karkeasti ottaen siten, että
1 maataloustukiaisten kuittaaja = 2 matua = 10 tavallista työtöntä.
Yritystuet on paljon suuremmat kuin maataloustuet.
huvittaa kun poloiset narisee kun toinen saa enemmän kun ite :-DDDDDD
En narisisi yhtään jos päättäjät ja suvakit maksaisi tämän kaiken omasta pussistaan.
Ei vittu kotimaatamme lahjoiteta ja täytetä ulkomaalaisilla, vaikka kuka maksaisi ja mitä tahansa!!
Narinat pois ja äänestetään PS aloitetaan massiiviset palautukset myös niille joilla on kansalaisuus.
PS pysäyttää haittamaahanmuuton ja palauttaa kaikki laittomasti maahantunkeutuneet Ruotsiin, kotimaihinsa tai pakolaisleireille!
Se on kannattavaa bisnestä, kaikki otetaan irti mitä saadaan, tehdään vaikka kahteen kertaan. Luodaan verkosto, kyllä se siitä, on osattava tehdä rahaa, asiantuntijat osaa, luodaan vaikka tyhjästä asiaa, senkin kansa maksaa.
Yhden matun tai sosiaalimamun elättämiseen tarvitaan kolmen työläisen verorahat.
Koska työläisiämme on noin kaksimiljoonaa, pystymme elättämään lähes 700 000 matua, jos annamme yli sadantuhannen sosiaalimamun, suomalaisten sosiaalipummien ja työttömien luuserien nääntyi nälkään. Paranisi maailma edes siltä osin. ... Oletteko samaa mieltä? Tietenkää ei verovaroja silloin olisi mihinkään muuhunkaan, mutta kyllähän tämä on vähintä mitä voimme tehdä, kun EU kerran on arvioinut, että Suomeen mahtuu 62 miljoonaa maahanmuuttajaa.
Se minua kylläkin ihmetyttää, että missä vaiheessa pakolaisista, turvapaikanhakijoista ja siirtotyöläisyyttä tuli maahanmuuttajia? Kuka päätti niin ja millä valtuuksilla?! Eihän muuten koulutustakaan tarvittaisi, koska pakolaisia, turvapaikanhakijoita ja siirtotyöläisiä ei edes ole mitään syytä kotouttaa!
Aina kulloiseenkin tilanteeseen sopiva vaihtoehto.
1 afro työllistää 10 suvakkia.
... ja niin onkin työttömyys vähentynyt ja talouskin kasvaa. Tosin saman olisi saanut hyödyllisemmin aikaan tuottamalla parannetut palvelut suomalaisille kodittomille ja köyhille. on vain kyse siitä, että rahat haaskataan omavaltaisesti maahamme tunkeutuneisiin vierasmaalaisia ja jopa rikollisiin. Voi myös kysyä montaako oikeaa pakolaista olemme auttaneet suomalaisten raiskausten ja murhien hinnalla.
Afro on tiukilla 10 suvakin kanssa panopuuhissa.
Pieni harvojen piiri tekee mamutuksella hyvät rahat ja paskat nakkaa muista suomalaisista, tuolta parasiittiporukalta pitäisi saada nyt valta pois.
Älä äänestä valehtelijaa ja verenimijää.
Maahanmuuttobisnekset+ovat+Suomen+kaikkien+aikojen+suurin+puhallus,+jossa+maahanmuuttajien+välityksellä+suomalaisten+lainatut+ja+omat+varat+kupataan+valtiolta+mamutusliiketoimintaa+harrastaville+luopioille.+Vastaanotto-,+terveys-+ja+lakiyritykset+sekä+kaupunkien+rakennusfirmat+kuuluvat+mamuttaluopioihin,+sillä+he+rakentavat+uusia+asuntoja+ja+palveluita+pääasiassa+juuri+mamuille.+Esimerkiksi+Espoon+uusista+asukkaista+noin+80%+on+mamuja+jokavuosi!
Kaikki+mamuja+ja+matuja+työllistävät+ovat+luopioita+ja+Suomen+hallitus+on+maanpetturihallitus,+joka+lahjoittaa+maatamme+ulkomaalaisille+ja+peräti+ostaa+tuhansittain+meille+erittäin+vihamielisiä+ulkomaalaismiehiä+kotimaahamme+suomalaisten+haitaksi+ja+kärsimykseksi!
Raivoraumaattien kuvaa hyvin olotilaa kun ajattelee mitä etuja heille työnnetään.
Heille on luvattu 2500€ jos he lähtevät Suomesta, nyt lun täällä on niin hyvä olla , hehän eivät lähde mihinkään. Nyt on ehdotettu että heille maksettaisiin lisää 3500€ . Joku voikin lähteä ja ottaa rahat ja käydä lomalla , kuukauden loman jälkeen
lähtijä on taas pakolaisena täällä jollain toisella nimellä, ja taas homma alkaa alusta.
Nauravat kuinka helppoa Suomalaisia on höynäyttää.
Orpo on järjestänyt kaikkea kivaa seuraavan hallituksen päätettäväksi .
Nyt pitää huolehtia että Kokoomus joutuu siivoamaan omat sotkunsa.
PS valtaan.
Afroihin tuhlattavilla miljardeilla saadaan paljon hyvää suomalaisille.
Perustele tuo lukusi, sille nimittäin ei ole TODELLISTA PERUSTETTA. Jos maahanmuuttaja saa tukea 400 euroa, niin tuo sinun 6000 on kai vuosisumma asumistukineen.
Onko Teidän maahanmuuttajavastaisten puolueiden pakko laittaa omianne tekemään vaalityötä tännekin.
Olette siis perseauki. Sopii hyvin muutamalle puolueelle ja toisen nimi onkin lähellä taloudellista tilannetta kuvaavaa sanaa.
YLE MOT toi esille kuinka kahdeksanlapsiselle perheelle maksetaan erilaisina etuuksina 78.000 euroa per puolivuotiskausi. (Jos suomalainen tekisi kahdeksan lasta saisi kuullun mukaan samat rahat)
Tämä selitti itselleni miksi uusissa liikenteessäolevissa Nissan SUV autoissa on usein mustia kuskeina ja matkustajina.
Voi kuitenkin miettiä itseksesi miksi ei suomalainen akateemisesti koulutettu nainen halua lähteä kahdeksan lapsen äidiksi, ja mitä tuo akateeminen nainen vaatii mieheltä että kelpuuttaisi miehekseen.
Nyt vapaaehtoisesti maasta poistuvalle iirakille, jolle ei ole myönnetty maassa maleksemislupaa, luvataan 5000 € palkkio. Näitä tällaisia on maassa kaiketi ainakin 10000. Joten Suomen siivoaminen näistä puhtaaksi maksaa siis veronmaksajille 50 miljoonaa euroa! 50 000 000 €!
Ollaanko ihan hulluja? Nämähän hakevat Irakista tänne kaikki sukulaisensa rahastamaan meitä. Joten tuo 50 miljoonaa € voi vielä moninkertaistua, jollei tästä typeryydestä heti luovuta. Kaikki iirakit ulos maasta rakentamaan omaa muslimivaltiotaan, eikä yhtään mitään matkarahaa mukaan!
Tota ajatusta vois edelleenkehittää?
Ryssät hyökkäis tänne niin neuvoteltas vain paljonko pitää maksaa jos ne lähtee pois?
Ei tarvittas kallista armejaa eikä hävittäjiä?
14-15 siirrot Suomeen.
Olisiko Kokoomus, Mykkänen ja GCM sopimus.
Rahat maahanmuuttoon saadaan kiristämällä hyväosaisten tuloverotusta sekä korottamalla auton käyttömaksuja, ylinopeus- ja pysäköintisakkoja sekä kieltämällä polttomoottoriautojen käyttö ja lopettamalla uusien hävittäjien ja sotalaivojen hankinta ilmastollisista syistä.
Yksi maahanotettu pakolainen vie resurssit 135 muun hädänalaisen edestä, mikäli apu kohdistettaisiin kipeimmille hätäalueille... aika vinoutunut on vasemmiston näkemys "auttamisesta".
https://www.kansalainen.fi/oxfordin-yliopiston-professori-pakolaisten-auttaminen-kotimaissa-135-kertaa-tehokkaampaa-kuin-eurooppaan-tuominen/
Eiköhän sodan runtelemasta ruotsista saavu vaalien jälkeen taas kerralla kymmeniätuhansia "sotapakolaisia".
Poliitikkojen lehmänkaupat eivät näköjään kiinnosta suomalaista (ruotsalaisten omistuksessa olevaa) mediaa yhtään.