Missä tuomariston korvat?

Tritonus

En meinannut uskoa kuulemaani, että tuomaristo ei erottanut, lauloiko duetossa yksi, kaksi vai monta. Väittivät naisten lauluesitystä myös epäpuhtaaksi hätäpäissään. Ympäristösaastetta jokaikinen tuomaristossa istuva otus!

19

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miestenseuraksi

      Anna Puu ei itsekään osaa laulaa, miten voisi tuomaroida.
      Pelletyrkky tunkee ja näkee joka paikkaan mihin vain vähänkin pääsee!?

    • Ärsyttäääää

      Kaksi hyvää mieslaulajaa ollut kahdessa edellisessä jaksossa ja kumpikaan ei jatkoon. On se kumma, kun tulee joku tusinalaulajanainen, niin eiköhän tuolit käänny!!

    • Lopettakaa

      Niin tai se mieshuutaja, kaikki tuolit kääntyivät. !

    • MusiikinOpe

      Kaikki tuomarit vaihtoon! Hyvät tipahtelevat jatkosta ja huonot pääsee jatkoon. Tänäänkin 8.2.2019.

      Jopa Nessun dorman vetänyt mies meinasi tipahtaa! Olli Lindholm valitsi duon joka ei pärjäisi edes kaljakuppilan karaokessa jne.

      Ohjelmaan tarvitaan uudet kasvot tuomaristoon, jotka osaavat hommansa ja kuulevat lahjakkuudet. Ilmankos ei viime vuosina ole tullut ohjelmasta yhtään menestyjää.

      Ohjelma on hyvä, tuomarit vääriä!

    • täyttäsontaa

      Peruskateelliset valmentajat, kilpailija ei missään nimessä saa olla parempi kuin nämä minä itse-turhakkeet valmentajat. Eli siis käteen jää vain ne huonot jatkoon pääsijät. Ilmeisesti tää formaatti on rakennettu valmentajien ympärille ettei ne ny sentään kortistoon joutuisi. Varsinkaan puu.

    • noloahommaa

      Tuomareina pitäisi olla musiikin ammattilaisia, eikä tämmöisiä kolmannen luokan laulajia. Varsinkin tuo puu on ihan nolo.

    • Kutittaako

      Puu osaa kuitenkin hinkata takapuolta tuoliin.

    • Kotikatsomo

      Onneks Toni diggas tästä ooppera vedosta. Kuului varmasti naapureillekin kun huusin että painakaa nyt PERKK...LE! Oli vielä hienot reaktiot laulajalla ja kaverilla takahuoneessa, näki että todella halusi jatkoon. Suosikkini tällä hetkellä tämä kaveri, nimi unohtui mutta eiköhän tutuksi tule..

    • Vaihtakaatuomarit

      Ääni ratkaisee? Tuomarit eivät erota huutoa eikä kiljuntaa lauluäänestä. Cry of Finland !

    • Eieiejaei

      Seuraava jakso. Redrama ja Anna Puu ei kelpuuta edes tangokuningasta! Olli ja Toni rimaa hipoen...........

      Ei tuolla ole enää mitään tekemistä laulukilpailun ja vielä vähemmän voice of ohjelmaformaatin kanssa!

      Celine Dion ja Andrea Bocelli ei varmaan pääsisi jatkoon. Mutta joku karaokeräkälän surkimus kyllä.

      Tuomarit vaihtoon tai katsojat loppuu!

      • Kerrankinhyvä

        Tarkoitatko sitä viimeistä esiintyjää? Yksi historian parhaimpia!!


    • anaanubis

      Tuomareiden korvat ovat syvällä omassa per*seessään.

      • Tiesitkö että anuksessa on makunystyjä?


      • silläselaulaaharputen

        Puu on aikuisesta, ällöttävä harppu!


    • stilan

      Jos aloittaja tarkoittaa sitä naisduoa niin se oli kyllä kamalaa, siinä esityksessä kiteytyi mitä on kun biisi raiskataan.
      Kappale on tehty nais-miesduolle jotka osaavat laulaa eikä kahdelle bingossa rusinapullaa syövälle mummolle joista kumpikaan ei osaa laulaa.

      Voi olla että erehdyn isoäitiydestä, olit kovin iäkkäitä. ainakin reilu viiskyt kumpikin.

    • MattiEiLaulaja

      Kotkan poika laitettiin tuolille kaksi. Miksi ?

    • sehdo

      Se duo hevostelukylästä oli aivan hirveää. Eriaikaisuutta, nuottiin osuivat joskus ja jouluna. Ihan kuin sillä toisella olisi ollut irtotukka, ehkä oli molemmillakin. Ei jatkoon.

      • ejrlwejlrjel

        Ja niin samaa mieltä. En tiedä mikä Olliin iski, kun heidät jatkoon valitsi?


    • Anna_Puu_voitti_jo

      Redrama ja Toni Wirtanen pitäisi diskata selkeiden sääntörikkomusten takia, ja Anna Puu julistaa kilpailun voittajaksi jäljellä olevista valmentajista.

      Ääni ratkaisee -vaiheessa Wirtanen kääntyi katsomaan esiintyjää ennen kuin oli painanut nappia - tuollainen rike riittää diskaukseen.

      Pudotuspelivaiheessa Redarama ei kyennyt noudattamaan selkeitä ja etukäteen sovittuja pudotuspelin sääntöjä. Valmentaja diskataan.

      Anna Puu on voittaja, ja laulajista voitti se joka istui ykköspenkillä. Sen enempää tätä sarjaa ei kannata katsoa, eikä finaalitkaan enää kiinnosta jos kerran millään etukäteen sovituilla kilpailun säännöillä ei ole mitään väliä, tai valmentajat voisivat niitä mielensä mukaan vaihtaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1390
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1269
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1076
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1048
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 65
      744
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      727
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      708
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      627
    Aihe