Useiden vanhustenhuollon sotejättien tominnassa

6<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No tuliko muka tuo tieto " Ullatuksena " ? Että silleen.

1Äänestä

Esperi haluaa neuvotella sopimuksiaan uusiksi. Yritys on siis ilmeisen tietoisesti alihinnoitellut palvelutarjouksensa ja takonut voittoa omistajilleen tinkimällä mm. henkilökuntamenoista.

Tuli todistetuksi, että yksityinen yritys ei voi tulla jatkuvaluonteisessa toiminnassa julkista sektoria edullisemmaksi, jos palvwelutaso säilytetään. Vieläkö jatketaan verovarojen tuhlaamista ja omistajien lihottamista lakien vastaisesti? Verovarojen väärinkäyttökin on nimittäin rikos.

1Äänestä

Pääasia+on+että+lapsia+joukkoraiskaaville+muslimeille+kustannetaan+luksuselämä+ja+ostetaan+joka+viikko+uusi+kallein+älypuhelin,+kun+aina+joku+on+"varastanut"+sen+edellisen.+Jokaisen+raiskaajamatun+ylläpitokulut+ovat+6+000+€/kk+ja+sen+päälle+tulevat+yhteiskunnalle+aiheutetut+muut+kulut+ja+tuhot+yli+10+000+€+/+kk.Siitä+lopusta+mitä+jää+jäljelle+raiskaajamuslimien+mijardikulujen+jälkeen,+jaetaan+suurin+osa+ysityisten+sijoittajien+voittoihin,+ja+vasta+ne+loput+muruset+käytetään+hoitotyöhön.Suomen+vanhustenhoidon+rahoitus+toimii+kuin+kehitysmaiden+avustukset.+Yli+95+%+kaikesta+viet+rosvot+eri+vaiheissa,+ja+alle+5+%+päätyy+kohteeseen.

1Äänestä
  • No entäs ne matkustelurahat lomalle lähtömaahan ja kotiutusrahat 5000 € ja kohta anotaan uutta turvapaikkaa uudella nimellä Suomesta. Että silleen.

    Äänestä

Valviralla pitää kiirettä yksityisten vanhustenhuoltofirmojen paimentamisen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fohf kirjoitti:

puutteita ympäri Suomea.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cb29d495-1e61-4bb1-843d-ae3f2c4a4efd

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu