Miksi matkustaa Thaimaaseen, kun saman voi kokea suomessakin?
Itse en matkustaisi sinne , vaikka ilmaiseksi pääsisi!
Itse söin äsken lähi Alepasta ostettuja kana nuudeleita, ja kebab valkosipuli paninin, oli kyllä hyvää saatana. Ihan kuin Thaimaassa olisi, paitsi ei ole saastaista ja likaista.
Thaitunnelmaa suomessa
18
<50
Vastaukset
- Lmlmlmlml
Sinut pitäisi ampua kuuseen, eipäs, kuuhun.
- Apollo21
Ensimmäinen ihminen kuuhusessa oli Lance Armstrong. Sitten hän kärysi dopingista. Ex-vaimoni osallistui kerran tietokilpailuun jossa kysyttiin ensimmäistä ihmistä kuussa. Hän vastasi Louis Armstrong. Voihan se olla että Neil totesi kuussa katsoessaan maata että "what a wonderful world". Itse en tosin usko Apollo lentojen todellisuuteen, mutta se on eri asia se.
- liibalaabaa-vain
Nukutko koskaan sensei? Tuntuu miehellä olevan puuhaa palstan kanssa, muut kiireet tietenkin siihen päälle? Lataa kuva kuksasta. se on niin kiva ja sinulla on se, todistettavasti, toivottavasti edes se on sun oma.
- ehkähyvänäin
Suomi on yhä kehitysmaa
Keskimääräinen elinikä oli 46 vuotta, bruttokansantuote oli Tansanian tasoa ja kansakoulua edemmäs opiskelee oppimalla vain viisi prosenttia väestöstä. Viinamoukku maksaa yli tuntipalkan ja julkista liikennettä ei enää ole. Terveyskeskuksen ovat on teipattu kiinni.
Ollaan palattu isovihan aikaan.- RajatKiinniPerkeleee
Mene somaliaan vihervasemmistolainen.
Aika vähissä on (ainakin näin talvi-aikaan) suomessa Aurinko, lämpö, hiekkarannat, uima-altaat, terassillä syöminen (ja joillain varmaan juominenkin, vaikka itse en sitä harrasta), moottoripyörällä ajelu yms. asiat miksi itse Thaimaahan matkustan sen 1-3krt./vuosi.
Eli ei täällä kyllä kananuudeleilla tunnelmaan pääse...
Onneksi aloittajan ei Thaimaahan (tai minnekkän muuallekkaan ulkomaille) tarvitse lähteä, mikäli sinne ei halua.- uhioio
Juu, en minäkään suosittele matkustamaan sinne kehitysmaahan, ihmisetkin siellä idiootteja.
- KrunikanVili
En ole ollut koskaan Thaimaassa enkä näin ollen myöskään Pattayalla.
Tämä on mun palsta menkää pois. - Sensei---
KrunikanVili kirjoitti:
En ole ollut koskaan Thaimaassa enkä näin ollen myöskään Pattayalla.
Tämä on mun palsta menkää pois.Olen minä Sensei hullu, mutta hulluna on hyvä olla, pitävät täällä hoitolaitoksesa hyvää huolta ja nyökyttelevät kohteliaasti, kun kerron olevani Vili.
- Hitler.Mestari
oikeassa olut.
- 63NumBall64
Valtaosalle palstalla vaikuttavista on juuri tuollainen kohtalo lieneekö lähes kaikilla... Pattaya ja sen edulliset vuokramorsiamet on vain ohut kangastus, lieneekö lääkepurkki pelastaja, vai mitä viliprunikasta.
- Lerpanpäivää
Se on lerpanpäivä jälleen vauhdissa...
- Pietromennea
Kaikilla on kuitenkin paremmin asiat kuin sinulla. Joudut elämään itsesi kanssa.
Olisin mielummin Pattayan kerjäläinen kuin sinä.
- KrunikanMuistoja
Aikoinaan tuli Kolmessa Kruunussa käytyä kovasti, oli alakerrassa, ja Jörkka Donner sanoi päivää, kävi useammin kuin minä. Kolme Liisaa oll menopaikka, siellä pissaliisat jakoi liukkaitaan. Thaikkuja ei silloin näkynyt kuin Thaimaassa.
- saitkaljalasillisella
Vielä 80-luvulla Jätkäsaaren baareissa päivysty vanhoja huoria
- NiinN0
No niin
- KrunikanPili
koska
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä742170- 1331442
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1331420- 1431102
- 105977
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten366902Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67674Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673