Siinä hallituksen saavutuksista kertovalle kirjalle otsikko. Ukon tarinat muuttuvat joka päivä. Joku saattaisi kutsua jopa valehtelijaksi. Että ihan pääministeriainesta? Mitähän siellä vakuutuskuoressa oikein on, kun ei ole uskaltanut sitä alamaisilleen paljastaa?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/233eada2-9e3e-4f18-9ffb-df37e67e80d1
Juha Sipilän puheet muuttuivat: lupasi majoittaa kotiinsa jopa 20 turvapaikanhakijaa, nyt sanookin kyseessä olleen ”eräs tietty kovia kokenut lapsiperhe”
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/233eada2-9e3e-4f18-9ffb-df37e67e80d1
Juha Sipilän puheet muuttuivat: lupasi majoittaa kotiinsa jopa 20 turvapaikanhakijaa, nyt sanookin kyseessä olleen ”eräs tietty kovia kokenut lapsiperhe”
Vastaukset 11
Vanhimmat
Äänestän joka tapauksessa häntä seuraavissakin vaaleissa, jos vaan ei vaihda vaalipiiriään. Turhaan häntä haukutte. Nosti kuitenkin Suomen ylös 10 vuoden taantumasta!
Niinhän sinä luulet, edellisen hallituksen toimet näkyivät tämän hallituksen aikana, kuten teollisuuden tukeminen. Paitsi , että sinä otat kunnian itsellesi tai osoitat tietämättömyytesi julkisesti.
Tietämättömyys on tyhmyyttä.
Sipilän toimet eivät nostaneet suomea taantumasta.
Jos ottaa huomioon noususuhdanteet, sipilän toimilla ei saavutettu yhtään mitään.
Ps. Sipilä huijasi Rautaruukilta 150miljoonaa.
2010 alkanut noususuhdanne alkoi näkyä vasta 2015 ?
Tekopyhä valehtelija, kehtaakin keksiä tuollaisen hätävalheen! No vaalit tulossa ja kansa on umpityhmää! Ansaitsee valehtelijan!
Sipilä on Jumalan luottomies!
Jos Sipilä ajaakin Suomen tuhoon, on se Jumalan tahdon mukaista.
Muistakaa äänestää jatkossakin Keskustaa!
Mielestäni Sipilä on jopa jumalan yläpuolella. Jumala on ymmärtääkseni sentään rehellinen, tai ainakin sellaisen kuvan olen hänestä saanut. Rankaisee rosvoja ja puolustaa heikkoja. Sipilä tekee taas juuri päinvastoin.
Nyt se selvisi Sipilän kiire sote-sotkussa. Tiesi että kusetusfirmat paljastuvat ennen pitkää. Kova oli hoppu mutta pysähtyi onneksi ennen maaliviivaa.
Päreensä polttanut Sipilä tekstaili Ylen kanssa yötä myöten, mutta hallintarekisterin läpimenon jälkeen naamalle palasi virne ja supielestä soljuu epäinhimillisen rauhallinen liturgia.
Toivottavasti Sipilöinti päättyy viimeistään huhtikuussa! Sipilä on ajanut Keskustapuolueen oikeistolaiseksi kepulointipuolueeksi, johon ei ole uskominen missään asiassa. Muunneltelua totuutta tuntuu tulevan nykyisen pääministerin suusta asiassa kuin asiassa. Ilmankos KIIRETTÄ PITTÄÄ, etteivät kaikki totuudet paljastuisi ennen vaaleja. Toivottavasti hänen kepulipolitiikkansa saa arvoisensa lopun ja nopeasti.
Toivottavasti+jatkuu+nyhyhallituksen+mm.+allaluetellut+saavutukset:
Ylimpinä+työllisyyden+nousu+140+000:lla+ja+talousnousu
Poikkeuksellista+myös+että+vihdoin+on+velanhoidosta+suunnitelma.+
4-vuotisvelanotto+ansioverotulon+noustua+9,7mrd,+takavuosina+oli+19.9+mrd.+
Työttömyyskorvausmeno+alentunut+14.7+%+vuodessa+2017->2018.+
Tuloverotusta+kevennetty+1.2+miljardilla.+
Takuueläkettä+nostettu+kolmesti,+kunnallista+perusvähennystä+nostettu
Asumistuen+saajamäärä+6+k:ssa+381+000+->+365+000+työllistymisten+myötä