Uutuusdokumentti Michael Jacksonista järkyttää maailmalla

Uutuusdokumentti Michael Jacksonista järkyttää maailmalla – esittää hirvittäviä väitteitä popin kuninkaasta: ”Se on kauhuelokuva”

Michael Jackson teki kymmeniä kasvoleikkauksia ja höyläytti ihoaan kadottaakseen rotunsa piirteet mutta geenirihmastossa piileviä afrikan syvien viidakon geenejä hän ei pystynyt kadottamaan. Michael Jackson raiskasi ja käytti seksuaalisesti hyväkseen jopa 7 vuotiaita lapsia.

https://www.is.fi/viihde/art-2000005979281.html
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Syynä tähän tosiasiaan on Suomalainen terva jota käytettiin orjalaivojen tervaukseen.

Äänestä
  • Suomen alue kuului tuolloin Ruotsiin ja myöhemmin Venäjään.

    Suomalaisilla ei ollut oikeutta päättää omista asioistaan...

    Äänestä

"Dokumentissa ääneen pääsevät James Safechuck ja Wade Robson, jotka kertovat olleensa vuosien ajan Jacksonin hyväksikäytön uhreja. Heidän mukaansa hyväksikäyttö alkoi heidän ollessaan vasta 7-vuotiaita."

Miksi tämä tosiasia on niin hiton vaikea hyväksyä jollekin palstan suvakeille?

Äänestä
  • Dokumentin tekijät ehkä maksoivat "uhreille" sievoiset summat, että puhuvat asiat heidän mieleisekseen.

    Äänestä

Järkyttää vain iltasanomien toimittajia, jotka itkee itsensä uneen.

Äänestä

michael jackson on jo oikeudessa käynyt nuo asiat läpi ja todettiin syyttömäksi.

dokumentissakin lukee että vain väitteitä henkilöiltä jotka jo oikeudessa todisti ettei heille oltu mitään tehty?

kysynkin: wtfff ??

1Äänestä
  • Maksoi vanhemmille jotka vaativat pojat perumaan puheensa. Eihän tuo normaali ihminen ollut.

    Äänestä

  • maantierosvo kirjoitti:

    Maksoi vanhemmille jotka vaativat pojat perumaan puheensa. Eihän tuo normaali ihminen ollut.

    Miksi ne ei sitten haasta vanhempiaan oikeuteen!?

    Äänestä

Kuka sitten on normaali, sipiläkö? Antaa raiskata, omassa yhteisössään, kun sallittua.

Äänestä

Osallistukaa kaikki osaltanne MJ dokkaria protestoimaan, olkaa yhteydessä Yleen jne. Sen esittäminen olisi estettävä!

Äänestä

Ei ole vaikea uskoa, kun vanhemmat käytännössä myivät poikansa MJ:lle. Lapsi luulee, että kaikki on ok tai ei halua sanoa mitään, kun vanhemmat hyötyvät tilanteesta. Heidät maksettiin hiljaisiksi. Vie aikaa prosessoida asia.

Vanhemmat ovat myös vastuussa, kun eivät katsoneet lapsensa perään. Miksi pojat eivät syytä heitä?

P.s: Mitä ihmeellistä tuossa hiiren äänellä piipittävässä artistissa muka oli?

Äänestä
  • Onko vanhempia tuomittu?

    Äänestä

Näkemättä sontaa koko dokumentti. En usko Michaelin tehneen mitään. Haluaisin kyllä keskustella siitä(kin) hänen kanssaan jos kuolemanjälkeinen elämä osoittautuu aikoinaan lähdön hetkellä todeksi.

Äänestä

Dokumentti oli aika tylsä, ei mitään kunnon panojuttuja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus.ei.pala.tulessa kirjoitti:

Uutuusdokumentti Michael Jacksonista järkyttää maailmalla – esittää hirvittäviä väitteitä popin kuninkaasta: ”Se on kauhuelokuva”

Michael Jackson teki kymmeniä kasvoleikkauksia ja höyläytti ihoaan kadottaakseen rotunsa piirteet mutta geenirihmastossa piileviä afrikan syvien viidakon geenejä hän ei pystynyt kadottamaan. Michael Jackson raiskasi ja käytti seksuaalisesti hyväkseen jopa 7 vuotiaita lapsia.

https://www.is.fi/viihde/art-2000005979281.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu