Haluaisin tietää oletteko esimerkiksi naisien joukko voimalla,yli puoluerajojen lähteneet vaatimaan välitöntä puuttumista,lakimuutoksin raiskauksin.Oletteko ajatelleet mitenkä voidaan turvata lapsia ja teinejä. Meillä on paljon yötyöläisiä,miten turvattu on kotimatka.
Te puhutte korulauseita.Ette osaa ajatella mitä raiskaus tai joukkoraiskaus naiselle tekee.
Ajatuksia,voiko näin käydä minulle vielä uudestaan,eli pysyvä pelko loppuelämän.
Te olette päättäneet näiden hirviöiden tänne tulosta,olette vastuussa.
Toimikaa.
Naiskansanedustajat taitaa olla turvallista ajellataxilla
7
116
Vastaukset
- ulkoministeri
On se hyvä että, en ole naisena koskaan äänestänyt naista eduskuntaan.
Mitään naisten etuun liittyvää ehdotusta,ei ole yksikään naiskansanedustaja
saanut aikaiseksi. - ennustelija
Kyllä on vaiettu nämä tämän hetken raiskaukset, kun kukaan ei halua ottaa kantaa nähin asioihin.kuitenkin kiirehditään kertomaan uusia valheita ,että päästään lihapatojen ääreen.
Itse olen aina 52vuotta äänestänyt nyt tiputan tyhjän lapun, kannanotto sekin.- Anonyymi
Nythän siellä on iso joukko naisia, mutta eivät puutu raiskauksiin, kun kokoajan tulee ns. sotilaskarkureita ja tilanteet uusiutuu, mitään ei tapahdu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nythän siellä on iso joukko naisia, mutta eivät puutu raiskauksiin, kun kokoajan tulee ns. sotilaskarkureita ja tilanteet uusiutuu, mitään ei tapahdu.
Suomessa on laki joka suojelee raiskaajia.Esimerkki/ Irakilainen raiskasi alaikäisen tytön,oikeuden päätös oli seuraava. Ei linnatuomiota,koska tyttö ja mies jotenkintunsivat toisensa. Mitä idiootteja on oikeudessa toimivat tuomarit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on laki joka suojelee raiskaajia.Esimerkki/ Irakilainen raiskasi alaikäisen tytön,oikeuden päätös oli seuraava. Ei linnatuomiota,koska tyttö ja mies jotenkintunsivat toisensa. Mitä idiootteja on oikeudessa toimivat tuomarit.
Lain muutoksia,voi tulla sitten jos osuu ihan tuomarin itsensä kohdalle raiskaus.
- Anonyymi
Tässä kansanedustajien matkakustannuksia:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/43b0f457-d2ac-4c49-ae50-b003e3265589
Sukupuolella ei ole vaikutusta. Jos julkinen liikenne olisi sallittu, niin matkakulutkin olisivat pienemmät.- Anonyymi
eli ei edes yhden hyvän auton hintaa, taksi on edullinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2155439NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325024Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku254840Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1232065- 4031801
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a891667Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova181615Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131501Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791290- 901285