Hoitosopassa ovat vassarinkin kädet ja syvällä. Vasemmistopuolueiden hallitseman Tradekan omistama soteyhtiö Med Group on keskiviikon Talouselämä-lähden mukaan tiedottanut aloittavansa yhteistyön ja strategisen kumppanuuden Esperin kanssa.
Vasemmiston paras olla hiljaa
raha.himottaa
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pakko äänestää jo persuja, muu ei enää auta, jumalauta.
Öyhöttää palstan vakiokokoomuspersutrolli.
Oliko sinulla jotakin asiaa vai muuten paha olo, ehkä krapula tai Subut lopussa?
Puhut taas itsestäsi kokoomuspersu.
Keksi jo ressukka jotakin omaa.
Puhut taas itsestäsi narkki.
Trolla kokoomuspersu Outolintu.
Et sinä sekaisin satu olemaan?
Tuskin aloittaa yhteistyötä Esperköörin kanssa eli kokoomuspersun vaalipropagandaa.
Vasemmisto halusi hoitajamitoituksen lakiin, porvarit eivät halunneet ja tässä ollaan.
Totta. Kuulin ylen radiouutisista että nyt kepukin vaatii lakiin hoitajamitoitusta kirjattavaksi koska nääs vaalit tulossa, heh.
Persut on mätäpaska puolue!!
Koko nykyhallituscsuomen itsenäisen historian ylivoimaisesti huonoin hallitus ikinä!!
Tuskin lähtee yhteistyöhön vanhustenhitokohussa lilluvan Esperiköörin kanssa.
Nyt alkaa vasemmiston "likasanko"- kamppanja; pas'kaa sataa muiden puolueiden, varsinkin kepun ja kokkareiden, niskaan joka tuutista (Yle, HS, IL, IS) päivittäin. Ay liikkeet rahoittaa suurella rahalla...niin ja vasemmiston hallinnoima Tradeka.
Voi, voi ja kuinka tuolla eduskunnassa on huudettu moraalista ja arvovalinnoista. Rinne on niin sairas, ei voi kommentoida ja Lii Andersson ei muuten vain halua kommentoida. Lindman on taas niin kuin `Turun terroristi`ei halua olla koko asian kanssa enää missään tekemisissä.
Että kehtaavat ja kehtaavathan he!
Jaa että mitähän sitä äänestäisi, kun näyttää että poliitikot kuvittelee kansan olevan heitä varten, eikä toisinpäin ja toimittajat kuvittelee voivansa kansaa ohjailla vanhoilla jutuilla "järkyttävine lööppeineen".
Jep, jep, kyllä unohtuu ala-ikäisten/lasten raiskaukset ja pakolaispolitiikka.
Keskitytään nyt vain näihin teemoihin; eli
Suomen vanhuksienhoito ja lasten suurin ongelma on ilmaston muutos?!?, työttömät sekä maailmanlopun uhka. Näillä teemoilla voidaan sitten veroja ja maksuja korottaa vaalien jälkeen oikein kunnolla.
Seuraavissa vaaleissa samat aiheet taas hiukan muunneltuina.
Kallion naavainen kepu-ukko öyhöttää.