Paholainen keskellämme

No nyt tulee telkkarista vasta ihmeellistä juttua. Otsikolla "Paholainen keskellämme". Ihan on vielä sarja, kahdeksan osaa. Nyt tulee eka jakso. Onko tämä nyt merkki maailman tuhosta? Nyt juuri esitellään paholaiskuvioihin tatskattu miestä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tosiasia tuo on. Pahuus on meissä jokaisessa syntiinlankeemuksen seurauksena. Toiset tiedostavat sen, toiset eivät.
Sitten on saatana, valheen isä. Hän on kaiken sekoittaja. Tuloksia näkyy ihmisten kesken ja kirkossakin. Luopumus Jumalan käskyistä ja Raamatun ohjeista on selvä. Surullista.
Muutamat palvovat saatanaa, minä ja perheeni Jumalaa.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kysyjäx kirjoitti:

No nyt tulee telkkarista vasta ihmeellistä juttua. Otsikolla "Paholainen keskellämme". Ihan on vielä sarja, kahdeksan osaa. Nyt tulee eka jakso. Onko tämä nyt merkki maailman tuhosta? Nyt juuri esitellään paholaiskuvioihin tatskattu miestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu