Tuleeko sähkökatkoja? Tekstari tuli CARUNAlta

eilen illalla...vielä ei tunnu mitään, mutta lunta tupruttaa taivaalta..
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se on sitä ilmastonmuutosta kaikkityynni.

1Äänestä

Kohta pamahtaa sähkölinjat. Pihaan on tullut jo ainakin sentti lunta,

1Äänestä
  • No niitä sähköttömiä on jo 3285 asiakasta 43 kunnan ja 8 yhtiön alueella. Että silleen.

    Äänestä

No nyt sähköttömiä talouksia on jo 3842 asiakasta 47 kunnan j 8 yhtiön alueella. Lumisade alkaa sakenemaan ja tuuli kovenee puuskissa. Että silleen.

1Äänestä
  • Kyllä tässä Koskenkorvallakin on jo kymmenisen senttiä kertynyt ja aika sakeasti tulee lisää taivaalta, Vielä sähköt päällä.
    Nuo Nuijasodan tantereen eli Santavuoren 17 tuulivoimalaa tuossa taitavat nyt olla seisokissa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


schnee kirjoitti:

eilen illalla...vielä ei tunnu mitään, mutta lunta tupruttaa taivaalta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu