On onni unta unelmat on harhaa vaan. Ihanaa kun on tullut lunta ja lisää tulee kaiken aikaa.....TYKKÄÄN !!!!!!!!
Niin paljon lunta kaikkialla lunta vaan
5
<50
Vastaukset
- Sosialistisdemokraatti
Mitä enemmän lunta sataa, sen enemmän kohoaa Suomen bruttokansantuote.
Lisäksi yhteiskunta saa rahaa. Kun esim Helsingissä autot hautautuvat aurauksen puutteen vuoksi lumikasojen taakse liikkutakyvyttömiksi, sen enemmän yhteiskynta saa pysäköintisakkotuloja.
Lisäksi auraus aiheuttaa hirveästi ilmastoa lämmittäviä päästöjä.
Toisaslta lumi sulaa kesällä, joten aurausta ei tarvita. Auraus aiheuttaa kuluja, mutta aurasmattomuus tuo pysäköintisakkotuloja.
Lisäksi on hyvä huomata, että auraaminen vapauttaa lisää ajokaistoja ja ne täyttyvät kuitenkin autoista, joten jätetään auraamatta.
Käyttäkäämme julkusta liikennettä, vaikka eipä sekään auraamattomuuden vuoksi kulje.
Tärkeintä on kuitenkin äänestää vihervasemmistoa, ettei porvarit voisi aiheuttaa ihmisillä liian mukavaa elämää.Auraus, jos se nyt ilmaston lämpiämisen pääsyy on, loppuu kun ilmasto lämpiää eikä lunta tule, sitten taas ilmasto viilenee ja lunta alkaa tulemaan. Auraus on aloitettava, joten ilmasto alkaa taas lämpiämään. Sykli jatkuu ja jatkuu ja koko Suomen kansalle on valkeita jouluja ja seksihelteitä hamaan loppuun saakka. Ainoa harmi on nuo tähtitieteelliseksi kohoavat parkkisakot!
- nimikirjaimet
Talvella voi vaikka kusta lumihankeen.
- Totta_on
Ilmaston lämpenemisen vuoksi yhteiskunnan ei kannata investoida aurauskalustoon.
Ideologisista syistä ei tietenkään käytetä yksityistä kalustoa huippukausina avuksi, koska ne kuitenkin myytäisiin ulkolaisille sijoittajille, saataisiin myyntivoittoa ja joku rikastuisi aurauksen tarpeella. Lisäksi tosiaankin auratut kadut täyttyvät liikkuvista autoista.
Esim. isonvihan aikanakaan kukaa ei aurannut Helsingissä katuja, vaikka punavihreitä ei ollut vielä olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131394Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2521316- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1201046- 65687
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä165646- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368538Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505- 71483