Työhyvinvointintivaltion erikoistutkija

Erkki Perseen mukaan suomalaisten pitäisi juopotella ankarasti enemmän.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa on jo virkamiehiä yli 660 000, noita ei pystytä elättämään edes työmiesten/naisten eikä ankarasti juopottelijoiden maksamilla veroilla, noille on puuroa jatkettava ulkomaisilla lainoilla ! Joihin OY Suomi viimein tukehtuu !
Jätettäiskö suur Suomesta haaveileva sotaministeri Jussi Niinistö sammuttamaan valot ?

Late Lapista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mittee kirjoitti:

Erkki Perseen mukaan suomalaisten pitäisi juopotella ankarasti enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu