Vanhuksille rahaa ja indeksit

Yleisradiolle on annettu indeksit ja 520 miljoonaa euroja , mutta muille ei .Vanhuksille riittää 250 miljoonaa , mutta kun ei ole rahaa.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kansanedustajat saivat 200€ palkankorotuksen kun työttömiltä leikataan 26 € kun työtä ei ole,

Kiky sopimuksella säästettiin sSipilän päämisterin viran jatkoon ja nyt sitten nämä hyvä palkkausten eivät tule 5000 palkalla ja 1000 € matkakorvauksilla toimeen ilman korotusta,

Ja rahaa riittää. Sss. Sipilä Soini ja pankijohtajja Stub. Eli Orponpoika. Anna mun nauraa

Äänestä

Caruna+nosti+lämmitys++sähkön+siirtohinta+17%+++Tekee+kuukausitasolla.+Kaikille+25+€+plus+lämmittäjille+40+€+-+70€/kk.+++Eläke+nousi+30€.+Jätemaksut+++Nousee+joka+vuosi.++3+-++5%++ja+polttoaine+haittavero.Lääkärimenot+käyntimaksut+tälle+vuodelle+100%+lisäys+++Nyt+terveydenhoitajalla+käynti+maksaa+myös.+Mistä+se+raha+otetaan,+++++Ja+sähköauto+pitää+ostaa.+....

Äänestä

Raha on jonkun toisen elinehto.
Rahaa tungetaan turhuuksiin jotka ei täytä kenenkään vatsaa tai perustarpeita.
Hävittäjiin vaikka osa kansalaisista näkee näkää tai joutuu olemaan ilman lääkeitään.
Silloin kun on köyhää aikaa myös vation pitää olla jakamatta turhakkeisiin.
IHMISEN ELÄMÄ ETUSIJALLE.
Oman maan kansalaiset muiden edelle.

Äänestä

Sipilä osti Ruukilta x veronmaksajien omistaman yrityksen ja pistinsen lihoiksi ennenkin oli maksanut ... mikisikä tuota tavalliselle kuluttajilla sanotaan ????

Osta auto ja myy se ennen kuin olet maksanut??

Hoiva-alan yrittäjät tekevät verottajalle tappioo mutta nostavat miljoon bonukset

Varaa ei ole palkata hoitajia tai antaa hoitoa ,osoittaa millainen moraalinen taso

näillä yrittäjillä on,, ja loputkin verotulot siirretään verotettaviksi muualla,




Tämä on meidän hallituksen ansiota

Äänestä

Maakunnasta läänejä yhdistetty kunntia yhdistetty , jää virkamiehiä vapaaksi

Keskusta alkoi pikapikaa väsäämät maakunta hallintoa, Valta alkoi luisua käsistä,

Jotenkin sitä tavallista tallaaja on kuristettavana, Suomalainen kateus on keskustan tuho.

Äänestä

Autoilu saastuttaa (välttämätön työnteolle) mutta loma lennot (huvi lennot Thaimaahan poika katson) on niin puhdasta .

Sipilä hankki uuden saastuttajan nyt luuli pääsevänsä nopeammin nousu kiitoon, valta sokaisee järjen ja taitoja ei ole.

Moraalitonta menoa , Koski kehottaa rikokseen., menemällä toisen maille puu metsään.

Äänestä

Lakialoite eduskunnassa vain kolmekautta , edustaja,

Eihän nuo enään edusta tuolla muutakuin itseään,

Ja puolueen puheenjohtaja määrää mitä nappulan painetaan, tuoko on kansan valtaa.

Äänestä

Jos Suomen vanhuksille ei ole rahaa.
Kuinka me voimme ottaa vastaan pakolaisia , kun meillä ei ole rahaa?
Kertokaapas!

Äänestä

Miksi meillä ei ole rahaa Suomalaisille vanhuksille ?
Kaikkeen muuhun löytyy .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jeejeejeejee kirjoitti:

Yleisradiolle on annettu indeksit ja 520 miljoonaa euroja , mutta muille ei .Vanhuksille riittää 250 miljoonaa , mutta kun ei ole rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu