Kyllä ne kepu ja kokoomus ovat taas suuria hyväntekijöitä kun vaalit ovat tulossa. Tyhmä kansa jaksaa uskoa riistäjiinsä:
https://www.teollisuusliitto.fi/en/kurituslista-fi-2/
https://www.teollisuusliitto.fi/en/kurituslista-fi-2/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sipilän ja Orpon puheet lehdistössä ovat nyt aivat uskomattomia. Varsinaiset vaalinaamiaiset. Älä pieni ihminen erehdy enää vaaliuurnalla.
Kyllä se tiedetään, siitä ei vain haluta julkista tietoa koska totuus on luultua karmeampi.
Rintamakarkuri Sipilä saarnasi eilen televisiossa talvisodan hengestä. Vaalinaamiaiset.
Ja kuka muu puolue oman kotimaamme asioita ajaisi kuin isänmaallinen perussuomalaiset, heille uskon ääneni täysin !
Vain vähäinen joukko haluaa Rinteen seuraavaksi pääministeriksi. Haavisto johtaa suosiossa, mutta vihreistä ei ole työllisyyden ja suomalaiselle hyvinvoinnille tärkeiden asioiden hoitamiseen. Yhden asian puolueet ovat yhden asian puolueita.
Lähes kaikki puolueet ovat sitoutuneet Suomen päästöjen puolittamiseen. Se ei ole vain vihreiden asia.
Kokoomus vaikuttaa ajavan enemmän vähävaraisten asioita kuin SDP. Köyhien hoitaminen ei ole vain vasemmiston yksinoikeus! Sen osoittaa jo kulunut vaalikausi: vasemmisto oli vilttiketjussa ja siitä huolimatta tai sen takia tuloerot ovat kaventuneet ja syrjäytyminen vähentynyt. Tärkein asia on ollut työllisyyden paraneminen, 140.000 uutta työpaikkaa. Toinen tärkeä asia on tuloverojen laskeminen, siinäkin pienten ja keskituloisten veroja laskettiin suhteessa enemmän. Se on faktaa. Molemmat vasemmistopuolueet haluavat nostaa veroja. Se olisi pois vähävaraisen pöydästä!
SDP ei ole enää tätä päivää. Oli kyllä silloin 70-luvulla ja ikäihmiset muistaakin nämä päivät vielä lähes 50 vuoden jälkeenkin. Ihmeellinen on muisti ! Mutta SDP on muuttunut. Suomessa täytyy ajaa Suomen ja suomalaisten asioita, ei voi halailla haittamaahanmuuttoa kuten SDP tekee. Ja vielä veronmaksajien aina vaan vähemmillä verovaroilla.
Et ole ymmärtänyt asioita oikein.
SDP ei ole muuttunut. Puolustaa edelleen yhteiskunnallista oikeudenmukaisuutta.