Työvoimapula vaan pahenee

nousukausi on kohta ohi,jos ei saada uusia duunareita.

https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000005991335.html
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ahneus on huipussaan kun hyvä liike voittokaan ei takaa työllisyyttä,

Äänestä

Työttömät eivät edelleenkään ole olleet riittävän aktiivisia, pitää antaa karenssia ja leikata perusturvasta.

Mitä noihin uusiin lomautettuihin tulee niin, samantien karenssin uhalla työnhakukurssille ja työpalvelua tmt pt €9,-/pvä.

Kuopalle oikeastaan kuuluisivat kun laiskuuttaan pilaavat viennin ja suomen maineen, eivät älyä niljakkeet edes kiittää hienosta aktivoinnista.

Äänestä
  • Terveiset Kokoomukselta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NousuaPukkaa kirjoitti:

nousukausi on kohta ohi,jos ei saada uusia duunareita.

https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000005991335.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu