Jari Laurila postaa palstalle aivopierujaan, joita hän on mm. adventtikirkon piirissä ollessaan aivopesun tuloksena on saanut.
Eräässä hänen aloittamassaan viestiketjussa on 50 viestiä (8.2.19), joista Jarin omia viestejä on 42 ja muiden 8 viestiä, ja niistä muistakin vielä palstamme kestopostaaja pyhpyh on kirjoittanut 3.
Jokainen tehköön oman johtopäätöksensä siitä, mikä J. Laurilaa vaivaa?
Esimerkkiviestiketju;
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15543469/vakavaa-asiaa-organisaatioiden-toiminnasta-korjausehdotukseni
Omahyväisen ihmisen yksinpuheluako?
8
73
Vastaukset
- adv.kasvatuksen.tulos
Adventismissa kasvaa ongelmatapauksia ja se voi aiheuttaa myös uupumista.
Ovatko he fundamentalisti vai nimiadventisteja?
Pastoreiden kasvatuksen tuloksia kuitenkin. Hei--
Ei ole mainitsemaasi nimeä missään-. Täällä on rekisteröityjä nimimerkkejä ja ilman rekisteröitymistä toistaiseksi, sillä rekisteröityminen tulee pakolliseksi.
Mainitsemaasi nimeä ei ole kenellekään täällä, ja Sinulla ei oikeuksia kirjoitella luonnollisten henkilöiden nimiä minnekään täällä.- Lahkon.orjan.kohtalo
Mitä yritit sönköttää? Ei mitään tolkkua vuodatuksessasi. Otahan Jari ne lääkkeesi ajallaan, että nuppisi pysyy edes jossain mallissa.
Koska Sinulla ei ole laillista oikeutta kirjoitella ns. luonnollisten henkilöiden nimiä minnekään julkisille foorumeille, niin sen sijaan saat vapaasti arvostella kaikkea mahdollista taivaan kannen alla mitä mieltä olet Raamatun kirjoituksista, ja uskonnollisista organisaatioistakin -suhteessa Raamatun kirjoituksiin, -ja toimintaan/ toiminnassa.
PL 11-12§.
Mainitsemaasi henkilönimeä ei ole yhdelläkään rekisteröidyllä nimimerkillä täällä.
"Keltanokkainen" saat olla "vihernokille" myös vapaasti, mutta ei ns. luonnollisten henkilöiden nimeen viittailla tai sellaisia kirjoitella -ihmisten henkilönimiä kansalais-foorumeilla.-- Uskonnot-ovat-tätä
Laurilan profiilikuva on osuva kuva nysvääjästä, joka on jäänyt lapsen asteelle. Tosin 4-vuotiaskin lapsi osaa ajatella fiksummin kuin ko. profiilikuvan laittaja itse.
Uskonnot tekevät ihmisestä pölvästin. Se on ainakin tullut todistetuksi ja moneen kertaan.Vahingossa painoin tykkäyksen tälle, enkä saa sitä pois.
Profiilikuva on hieno ja kuvaa sitä iloa, joka Jumalan lapsella on - ja aina vain paranee, kun matka käy kohti päämäärää.
- KiitosEIsekoilulle
Jarisetä luulee olevansa suurin sillä hänen kirjoituksensa ovat arvostelun yläpuolella.
Jari massapostittaa ja kirjoittaa sekavaa potaskaa.
Ei hän osaa keskustella vaan massapostittaa ja kehua itseään ylpeästi.
Tyypillinen adventismikasvatuksen saanut?- Totuus.on.tämä
Jari Laurila on Ellen White fani ja toimii samalla tavalla kuin se sekopää eläessään, eli kopio toisilta, apinoi toisia, koska aivokapasiteetti ei riitä omaan ajatteluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412382Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161436Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436- 481179
- 781087
- 59963
- 45946
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921