Työkaverit etsii puolisoa.

Miten sinkkuna kerron työkavereille että ei käy. Teidän ehdottamat ehdokkaat ei käy minulle. Oma vastaus voisi olla erilainen...mutta en voi puhua omalla suulla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On pakko sanoa suoraan, että hoidat henkilökohtaiseen elämään liittyvät asiat itse, etkä halua apua. (Olipa syy siihen mikä tahansa). Ja teet myös käytökselläsi selväksi että ei kiinnosta.

Äänestä

Älä mene onnesi ohi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


timerecoerd kirjoitti:

Miten sinkkuna kerron työkavereille että ei käy. Teidän ehdottamat ehdokkaat ei käy minulle. Oma vastaus voisi olla erilainen...mutta en voi puhua omalla suulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu