Suomen kannattaisi nyt liittyä Natoon. Jos Valko-Venäjä liitetään Venäjään on Suomi ainoa Venäjän eurooppalainen rajanaapuri joka ei pyri Natoon.
Jos Venäjä jatkaa laajentumistaan voi kohteena olla Suomi.
https://www.verkkouutiset.fi/mita-valko-venajalle-on-tapahtumassa-krimin-jalkeen-tuli-pelko/
Jos Venäjä jatkaa laajentumistaan voi kohteena olla Suomi.
https://www.verkkouutiset.fi/mita-valko-venajalle-on-tapahtumassa-krimin-jalkeen-tuli-pelko/
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hitler lupasi lopettaa laajenemisen sudeettialueeseen. Mutta miten kävi ?
Taisi käydä niin, että Putin otti oppia Hitleriltä ja toi Eurooppaan sodan, maidenvarastelut ja valehtelut
Venäjä ja Valko-Venäjä ovat olleet molempia hyödyttävässä valtioliitossa jo vuosikymmeniä. Kokkelipojuilla on kansainväliset asiat vähän leikkikoulutasolla.
Valko-Venäjä ei halua olla osa Venäjää, kuten ei mikään muukaan maa.
Onhan siinä trollille visainen aivopähkinä purtavaksi.
Naapurin mies haluaa että Suomi liitettäisiin Venäjään. Ei taida kaikki aallot olla hänen päässään toimia.
r...ä yrittää nielaista v-venäjän pian
No pian ja pian, se on selvää että joku aikataulu venäjällä tähän on. Ukrainan kohdallakin suunnitelmat oli jo pitkällä mutta taisi tulla pakkoaikataulu vastaan.
Valko-venäjälläkin on venäjälle tosi tärkeitä ase valmistukseen olevia komponentteja joita on vaikeaa korvata, siispä ne on varmistettava jotenkin.
Saapi nähdä mikä on aikataulu kun venäjä nielee tai ainakin yrittää niellä Valko-venäjän-.
Taitaa olla vanjallla karvas muisto suomen sitkeästä sotilaasta 1939-1944. Stalinkin joutui jättämään lopulta tuon jääräpäisen kansan rauhaan.