Hyvästi kauppakeskus Itis

pilasivat_sen

Tulin eilen leffasta ja koko Itis oli täynnä kaapuihmisiä lähi-idästä ja somaliasta tulleita.

36

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • basaari.elämää

      Elokuvissa kannattaakin käydä viikonloppuisin ja päivällä. Nuo ovat silloin vielä nukkumassa. Illalla ja yöllä nuo ovat aktiivisimmillaan.

    • sohvareikä

      Kumma kun vihreät ja Herra Stubido eivät viihdy siellä, vaikka se on täynnä monikulttuuria.

    • BoikottiLista

      Juu, ei tuolla ole enää vuosiin pystynyt edes käymään.

    • eiymmärrä

      Mutta ihmettelen vieläkin, kun Anttilan megastore lähti pois niin tilalle tehtiin elokuvateatteri ja ainakin kolme kahvilabaaria lisää. Miten tuo voi olla kannattavaa? Vai onko yritystukien jako uusiutunut? Ainakin puolet koko Itiksen kävijöistä on kokopäivä lorvijoita ja niin se homma kannattaa.

      • aina.ei.voita

        Kohta lähtee Stocka ja se alakerran Mukaherkku- ruokakauppa, kun myyjiä on enemmän kuin asiakkaita.


      • Mmobuto

        Itis on matujen huvittelu keskus ei niiltä rahat lopu niillä on kelagold taskussa.


      • sossu.maksaa

        Sosiaalitoimisto maksaa. Lorvijathan saavat useita satoja euroja kuukaudessa rahaa tyhjäntoimittamisesta.


      • nyt.ahistaa
        sossu.maksaa kirjoitti:

        Sosiaalitoimisto maksaa. Lorvijathan saavat useita satoja euroja kuukaudessa rahaa tyhjäntoimittamisesta.

        Joo, Itis oli ennen minunkin ostospaikka, mutta ei ole enää. Ainakin yhtenä päivänä joka kevät Cafe Faster täyttyy somalimiehistä. Saattaa mennä kokonainen aamupäivä, ettei yhdessäkään pöydässä istui muita kuin somaleja.

        https://www.google.com/search?q=faster kahvila itäkeskus&oq=Kahvila Faster&aqs=chrome.1.69i57j0.8559j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8


      • anonyymi_abe
        nyt.ahistaa kirjoitti:

        Joo, Itis oli ennen minunkin ostospaikka, mutta ei ole enää. Ainakin yhtenä päivänä joka kevät Cafe Faster täyttyy somalimiehistä. Saattaa mennä kokonainen aamupäivä, ettei yhdessäkään pöydässä istui muita kuin somaleja.

        https://www.google.com/search?q=faster kahvila itäkeskus&oq=Kahvila Faster&aqs=chrome.1.69i57j0.8559j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

        Cafe Fasterin tapaus taitaa liittyä muslimien Ramadaniin. Sen päättymisen aikana Itäkeskus täyttyy somaleista.


      • KävinKupilla
        anonyymi_abe kirjoitti:

        Cafe Fasterin tapaus taitaa liittyä muslimien Ramadaniin. Sen päättymisen aikana Itäkeskus täyttyy somaleista.

        Laskettelin hiljaisen kostajan, haju oli valtaisa ja valkoiset silmämunat vain muljahtelivat kun etsivät syyllistä.


      • kokpanssienplaneetta
        sossu.maksaa kirjoitti:

        Sosiaalitoimisto maksaa. Lorvijathan saavat useita satoja euroja kuukaudessa rahaa tyhjäntoimittamisesta.

        Eihän se ole tyhjäntoimittamista jos tuhlaa sossun rahat itiksessä. Jonkunhan se on tämän maan taloutta pyöritettävä kun kokpanssit siirtää omansa veroparatiiseihin.


      • ArvaasKaksKertaa
        kokpanssienplaneetta kirjoitti:

        Eihän se ole tyhjäntoimittamista jos tuhlaa sossun rahat itiksessä. Jonkunhan se on tämän maan taloutta pyöritettävä kun kokpanssit siirtää omansa veroparatiiseihin.

        Mitähän puoluetta ne Itiksen kauppiaat äänestää.


      • Anonyymi
        Mmobuto kirjoitti:

        Itis on matujen huvittelu keskus ei niiltä rahat lopu niillä on kelagold taskussa.

        Matut harrastaa lisääntymistä kuin kanit, kun eivät tajua että Suomessa lapsikuolleisuus on Somaliaan, Irakiin, Syyriaan ja Afganistaniin verrattuna olematon.


    • seaikameni

      Tultiin joskus ennen lähikunnista itäkeskukseen ostoksille, ei muuten tulla enää.

      • miksi.tulisi

        Eivät tule enää venäläisetkään uuden vuoden paikkeilla.


      • Anonyymi

        Muistan hyvin kun Itis oli suorastaan Pohjoismaiden suurin ja ylpeys. Tätä se oli vielä 90-luvulla. Mäkin käytiin Itiksessä toisinaan Karkkilasta ja Riihimäeltä saakka. Nyt on kaikki toisin. Siellä ei halua käydä, ellei ole pakko. Onneksi ei ole. Itis on menetetty. Kuin ulkomailla olisi. Kuinka voi olla mahdollista, että vihreät ja vasemmistopoliitikot haluavat tällaisen Suomen?!


    • Homeloukku

      Itiksestä tulee uusi Puhos läpimätä kauppakeskus.

    • Blackisbeatuful

      Mä taas tykkään käydä Itiksessä katsomassa nättejä naisia.

      • wer5tr

        Kummituslinna ei kiinnosta.


      • Mustaa.mullekin

        Pitää paikkansa, mutta siihen joukkoon ei kuulu somalit, joita on valitettavasti niistä mustista naisista vähintään 9/10.


    • sossu.suomi

      Siinä on suomi pienoiskoossa muutaman vuosikymmenen kuluttua.

      onneks ei ole lapsia matuhelvettiin enkä ole näkemässä tätä suomen alennustilaa enempää, luojan kiitos!

      nauran tyhmille äänestäjille..

    • SuutSupukkaisina

      Apua! Vihapuhetta!!! Missä polliisisetä?

    • Siinäpäse

      Nuoret mustat naiset ovat aika kuumia ja hyvärunkoisia eikä niin persjalkasia kuin monet ugrit. Ugh olen puhunut.

    • Anonyymi

      hyvä joo iis itäkeskus ja esplanadin mwerdu muehaaj

    • Anonyymi

      Tsadi ei enää ole valkoisen miehen asuttavissa. Se on menetetty. :(

    • Anonyymi

      Sieltä sen näkee, koko Suomen tulevaisuuden. Se on kuin joku s**tanan Arabia!

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        SUOMI TAKAISIN


    • Anonyymi

      miten kauppiaatjaksaa rahakilisee kauppakäy. vai onko se aikuistentarha.

    • Anonyymi

      Ennen siellä tuli usein käytyä nyt vain pikaisesti kun tarvitsee jotain ja silloinkin aamupäivisin kun on suht.siedettävä. Muulloin saa väistellä röyhkeitä ahdistelevia arabimiehiä sekä tilaa vieviä somaleita. Syömään ei voi mennä, menee ruokahalu.

      Kauppakeskus remontoidaan mutta miksi ja ketä varten? Mainostetaan arabiaksi ja somalian kielellä. Järjestetään tapahtumia.
      Luulisi ymmärtävän että nämä ryhmät karkottavat muut asiakkaat ja samalla katoaa kaikki paremmatkin liikkeetkin. On sääli pilata hieno kauppakeskus ja koko alue ed.mainittujen takia.

      • Anonyymi

        Somalit pitää itseään somalialaisena herrakansana, jota tyhmien suomalaisten pitää palvella.


    • Anonyymi

      Joko se Puhos on purettu, kun ovat pesiytyneet sinne Itikseen?

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        N¤¤kerit pesiytyy aina jonnekin.


    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      461
      3927
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1672
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1486
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1454
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1398
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1346
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1286
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1204
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1069
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1057
    Aihe