Talvi - se oli siinä?

Hetken oli lupaavaa pakkasjaksoa puuterilumineen, mutta nyt taas litsläts-suoja.. - lumet liukui katolta pihaan, ainut hyvä asia..?
Aurinko alkaa jo vaikuttaa, joten kovia päiväpakkasia ei enää juuri voi tulla. Maaliskuu maata näyttää.

Vali vali..ilmasto muuttuu?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan normaali Suomen talvi, suojasäästä koviin pakkasiin ja takas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Faarihei_451 kirjoitti:

Hetken oli lupaavaa pakkasjaksoa puuterilumineen, mutta nyt taas litsläts-suoja.. - lumet liukui katolta pihaan, ainut hyvä asia..?
Aurinko alkaa jo vaikuttaa, joten kovia päiväpakkasia ei enää juuri voi tulla. Maaliskuu maata näyttää.

Vali vali..ilmasto muuttuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu