Raamattu sensuroidaan netistä!

Yllätyin kun tarkistin erästä matteuksen evankeliumin paikkaa netistä,se ei auennutkaan kuin osittain ja pyydettiin rekiteröitymään.No yritin kiertoteitä,mutta ei !se oli liian vaarallista tiedettä nykyihmisille.
Onneksi noita raamattuja vielä löytyy kotini hyllyistä ja palasin keskiajalle kun netti ei toiminut.
No tämä sensuuri ei nyky EUssa yllättänyt minua mitenkään.
861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Löytyy Raamattuja netistä jos vaan osaat hakea. Heleppoa kun heinänteko.

Äänestä
  • Löytyy mutta on rekisteröidyttävä eli sinut leimataan tai otetaan erityistarkkailuun!

    Äänestä

Mulla ei ainakaan ole mitään ongelmaa. Kännykässä on ilmainen Raamattu-sovellus.

Ja koska Raamattu edeltäpäin näki, että Jumala vanhurskauttaa pakanat uskosta, julisti se Aabrahamille edeltäpäin tämän hyvän sanoman: "Sinussa kaikki kansat tulevat siunatuiksi."

1Äänestä
  • Gal 3:8:sta oli tuo lainaus esimerkkinä vaan.

    Äänestä

Biblegateway. com on hyvä, ja siellä King James Version, jos osaat englantia. Suomalainen kirkkoraamattukin sieltä löytyy, mutta tiedättehän, että siinä on paljon virheitä. KJV:n voi myös kuunnella luettuna tuolla.

Äänestä

Raamattua ei ole sensuroitu. Pystytkö kertomaan mitä kohtaa etsit?

Äänestä

Marttyyrikompleksi on Sinussa vahva.

1Äänestä

Muistaakseni Danielin kirjan yhdeksännessä luvussa kuvataan noin seitsemän 490 vuoden pituisen aionin eli 70 vuosiviikon tapahtumat ja tehtävät ja velvollisuudet. Tämän nykyisen aionin 1960-2450 jKr tehtäväksi näyttää asetetun: Näky ja profetia sinetillä suljetaan!

Venäjällä on jo lait, jotka kieltävät uskonnon tuputtamisen muualla kuin seurakunnan omissa kokoustiloissa. Lisäksi Jehovan todistajia ja Koraania pidetään extriimisinä. Tämä on ihan Profeetta Danielin kirjan suunnitelman mukaista, että raamatun näkyjä ja profetioita sensuroidaan.

Huolta ei kannata kantaa. Muuta kuin siitä, että raamatun mukaan tämä nykyinen paha ja avionrikkoja sukupolvi eli seuraavan tuhannen vuoden asukaskanta tullee luultavasti tuhoutumaan lähes kokonaisuudessaan, Ja nekin jotka jäävät eloon tästä sukupolvesta seuraavalle vuosituhannelle joutuvat karkotettuna häpeäpenkkiin. Ne kohdat raamatussa, joissa puhutaan tästä sukupolvesta, joka on vastuussa kaikesta verenvuodatuksesta hamata Aabelin verestä aina Sakarjan vereen asti, kertovat karua kieltä ja myös muut pyhät kirjoitukset todistavat samaa.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Yllätyin kun tarkistin erästä matteuksen evankeliumin paikkaa netistä,se ei auennutkaan kuin osittain ja pyydettiin rekiteröitymään.No yritin kiertoteitä,mutta ei !se oli liian vaarallista tiedettä nykyihmisille.
Onneksi noita raamattuja vielä löytyy kotini hyllyistä ja palasin keskiajalle kun netti ei toiminut.
No tämä sensuuri ei nyky EUssa yllättänyt minua mitenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu