Tällä palstalla kiitetetään harvoin luottamushenkilöitä,mutta nyt teen poikkeuksen!Olisin todella huolestunut jos olisimme antaneet Attendon tulla Evijärvelle, viimeaikaiset tapahtumat ovat olleet todellakarua luettavaa!
Hienoa että piditte meidän puolta ! Kiitos!
Kiitos päättäjille!
8
234
Vastaukset 8
- vanhusxxx
Mitä on seurannut kunnallisen puolen vanhusten hoitoa ja taas yksityistä, niin ei juurikaan hoidossa ole eroja. Aivan samat ongelmat on kuntayhtymän vanhusten hoidossa kuin, mitä nyt julkisuuteen on tullut yksityisten sosiaali- ja terveyspuolen yritysten kohdalla.
Attendo on varannut Evijärveltä tontin ja rakentanee vanhusten tehostetun palveluasumisyksikön. Onhan tämä parempi vaihtoehto kuin se, että evijärveläiset vanhukset joutuvat Kauhavalle viettämään elämänsä viimeiset vuodet. Kaikillahan on tiedossa se suunnitelma, että sosiaali- ja terveydenhuolto tullaan keskittämään Kauhavalle lähivuosina. Evijärven sisäilmaongelmainen terveyskeskus sulkee ovensa ja henkilökunta matkaa kohti Kauhavaa työpäivinään,- hyite
Jos mä ny yhtään ymmärrän niin Yhtymähallituksen tarttis valvoa mitä nämä ky.n johtaja ja johtajattaret tekee. Miks ne ei valvo? Taitaa olla hukassa se kuka määrää ja ketä.
- Hyvästikepuikiajoiksi
Minkä puolueen johto yritti viimeiseen asti myydä Antinrinteen Attendolle? Ja kenenhän syy on sisäilmaongelma? Mikä puolue on pitänyt valtaa Evijärven kunnassa? Mikä puolue määrää Kauhavalla? Mikä puolue on nyt pääministeripuolue, joka ajaa tosiasiassa vanhustenpalvelujen ja terveyspalvelujen yksityistämistä sen vastapainoksi että saa maakuntamallinsa?
KEPU, KEPU, KEPU- kittilänkännit
Hienoa, Hienoa! SDP:n Antti Rinne ja vasemmisto laittavat ensi vaalikaudella soteasiat kuntoon kunnissa ajatuksella "valtion kassa on pohjaton".
- Lyhyt_neuvo
kittilänkännit kirjoitti:
Hienoa, Hienoa! SDP:n Antti Rinne ja vasemmisto laittavat ensi vaalikaudella soteasiat kuntoon kunnissa ajatuksella "valtion kassa on pohjaton".
Kata kepu ittelles vaan.
- Sanonpavaan
En kiittäisi. Teillä jyllää nepotismi ja eräskin naishenkilö, joka vallankahvassa roikkuu, on hyvin epärehellinen ihminen.
- Inansulttaani
Meidän palvelut on Kauhavalla ja onneksi voin valita Lappajärven TK.n , jossa palvelut toimii. Keitä oli ne päättäjät, jotka halusivat lakkauttaa meidän palvelut ja siirtää ne Kauhavaan? Jos ottaa lakin kauniiseen kouraan niin voi vielä mennä kysymään pääsisikö Alajärven ja Vimpelin matkaan.
- serkunkaimoilletöitä
Evijärvi neuvottelemaan Järvipohjanmaan kanssa. Irti kaksneuvosen valehtelijoista. Jos valitaan Kauhavan suunta, seuraava vaihe kuntaliitosneuvottelut eikä senkään jälkeen mitään palveluja saada sieltä suunnalta. Miksi kunnanhallituksen puheenjohtaja ja valtuuston puheenjohtaja mielistelevät Kauhavan suuntaan? Mistä hyötyvät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2231379Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va245927- 89846
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48752Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan65739Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48683- 81611
- 24605
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko67604- 109589
- 49578
Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan76578- 39569
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja302561Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34554Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27553Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47524Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64509Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94509