Ulosteeni kelluu - olenko kuolemassa?

Olet mitä syöt Pippa Laukka väittää kelluvan ulosteen olevan merkki kuolemansairaudesta. Ymmärrän sen olevan huokoista, koska olen taas elänyt viime ajat pääasiassa Königsbacher oluella. Toosi halpaa Tokmannilla.
11574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olut vaahdotettu uloste käy ongenkohona. Paskallakin on aina tarkoituksensa.

Äänestä

Sitä paskaa kannattaa alkaa tallettamaan vaikka keittiön nurkkaan ja
myyt sen kovaan hintaan veneenrakentajille kun paskakeko on
riittävän iso.

Äänestä

Kelluvalle pökäleelle on annettu ihan oma nimikin: Sarasvuokakka.

Äänestä
  • Tuntemattoman sohvaperunan mietelauseita.

    Äänestä

  • Ennen vanhaan oikein sitkeästi kelluvan pökäleen nimi oli Väyryskakka. Veti vessaa kuinka montaa kertaa tahansa, niin aina ponnahtaa pinnalle uudestaan.

    Perjantaisin Väyryskakka oli yleisin. Liekö syynä torsain hernekeitto?

    Äänestä

Tuotakaan kelluvan tai uppoavan pas-kakikkareen asiaa ei ole mikään tutkimusryhmä maailmalla viitsinut tutkia kunnolla. Siksi on täysin päinvastaiset näkemykset siitä onko kelluva kakka hyväksi vai pahaksi.

Naiset noita omia pökäleitänsä kaikkein tarkimmin seuraa ja vahtii. Siksi Eevassa ja MeNaiset lehdessä on laajimmat asiaan liittyvät lääkärivastaukset ja selostukset.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/jaiko-kakkasi-kellumaan-ponttoon-naista-asioista-se-voi-kertoa/6724300

Äänestä

Kyllä. Ylösnousemuksen ensimmäinen merkki on se, että p*ska kelluu. Seuraavaksi sielu lähtee leijailemaan irti ruumiista.

Siivoa kämppä ja laita testamentti kuntoon ja pyydä anteeksi kaikilta exiltä mokailujasi.

Äänestä

Yhteenvetona; testamentti kannattaa olla kunnossa ennen kymppiuutisia! Yölliset äkkikuolemat ovat nykyään muotia.

Äänestä

oletko varma että se on kakka joka kelluu vai putosiko oluen hapertamat aivosi pyttyyn

Äänestä

Kerran köyhänä työttömänä söin viikko tolkulla ruispuuroa, silloin kakat kellui pöntässä. Nyt töissä ollessa tulee lihaisia lörtsyjä, ei kellu enää.

Äänestä
  • Kelluva kakka kertoo kuitupitoisesta ravinnosta, kuten sinulla ruispuuro. Täysjyväviljat kelluttavat kuitupitoisuudellaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


raagaArska kirjoitti:

Olet mitä syöt Pippa Laukka väittää kelluvan ulosteen olevan merkki kuolemansairaudesta. Ymmärrän sen olevan huokoista, koska olen taas elänyt viime ajat pääasiassa Königsbacher oluella. Toosi halpaa Tokmannilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu