Onkohan mieli korkealla ja tuntee itsensä sankariksi kun kiusasi vanhan miehen hengiltä?
Mitä kuuluu Risumiehen tappajalle?
OnkohanUraPutkessa
16101
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sellaisia ne demarit on.
Risuja Suomalaisten kiusaajille.
Sairas sekopää, joka kuskailee roskiaan julkisille paikoille ja uhoaa ihmisten ampumisilla. Taisipa kyrvänsyylä päästä multiin. Siinä onkin oikea paikka.
Risut eivät varsinaisesti ole roskia. Ne kuuluvat luontoon hajoamaan, eivät kaatopaikalle.
Niin olihan tämä herra paljon pahempi kuin Pekka Perä ja siksi herra häntä rankaisikin noin.
Oli aika ala-arvoista mennä salaa videoimaan keskus . Aika virkakiihkoinen koiramies pitää olla, että noin vähäpätöisestä asiasta nostaa julkisen nöyryytyksen....sitähän risumieskin toi esiin.
ettei risumies itse ole tappanut ketään. Asenne näkyi olevan senoloinen, että tappohommiin taas syyhytti päästä. Nyt ei vaan vastaan tullut pikkulasta, vaan aikuinen äijä jolla koira.
Kuka sen kiusasi hengiltä?Joku täältä?
Nimittelee syytöntä henkilöä, joka tunnetaan, tappajaksi.
Se on vihapuhetta, joka on rikos.
Poliisi pidättäköön aloittajan herkällä liipasinsormella, ja vähän kuulustelkoon sitä pidätyssellissä, josta on sattunut kamera menemään epäkuntoon.
Jänis,,,,,loikkaa..
Milloin nämä vihapuheesta mussuttajat tajuavat, että laissa EI ole lakipykälää ns. "vihapuheesta". Siis EI ole rikos.
Suomalaiset on (näköjään valtaosa) aivopesty pelottelemalla vihapuheesta. Herkimmät (varmaan myös aivottomat) uskoo KAIKEN, mitä "viisaat poliitikot" sanelee.
Milloin tämä vihapuheen ja varsinkin vihatekojen tuomitseminen koskee ministereitä ja poliitikkoja? Ovat jatkuvasti köyhien ja työttömien kimpussa kuin hyeenat.
Toisekseen; Onko asioista niiden oikeilla nimillä sanottu/kirjoitettu vihapuhetta. EI OLE. Se on REALISMIA.
Uskomattomia velliperseitä, ihan pressaa ja hallitusta myöten. Molemmat ovat vegetatiivisessa tilassa, kun katsoo niiden "aikaansaannoksia". Ei siellä paljon järjen riemuvalo loista.
Risumiestä kiusannut kokoomuslainen itseään maailmanvaltiaana pitävä kusipää on samaa maata kuin ne Kokoomuksen poliitikot, jotka siirtyivät Esperin, Attendon ja Mehiläisen johtoon takomaan sijoittajille huippuvoittoja kiduttamalla vanhuksia hengiltä. Attendossa on myös paljastunut huumausianerikollisuutta. Ihan kuten Kokoomuksen Holmlundin nimittämä kokoomuslainen poliisijohtaja Aarniokin aikanaan pyöritti, tuhottuaan ensin tietolähderekisterin Holmlundin tietäen.
Kontrollivimmainen pikkunilkki pääsi seuraamaan viettiään kykenemättä näkemään mitä oikeasti oli tapahtumassa. Risuja metsään, mikä trauma laukaisee syyttämisreaktion sellaisesta?
Onko lapsena sanut itse risua, joutunut itse hakemaan ja viemään risun metsään?
Alitajuinen hyökkäys aikuisena risutrauman aiheuttajana näkemäänsä henkilöä vastaan.
Nousu lapsuuden aikaista nöyryyttäjää vastaan, halu kieltää vääryyttä tekevää, nyt kun aikuisena osaa ja uskaltaa vaatia arvonantoa itselleen?
Kohde kuitenkin oli väärä ja halpahintaisella toiminnalla oli arvaamattomat seuraukset.
Voimia vääryyttä kokeneille löytää oikea tapa päästä ylitse vammoistaan.
Tulehan koirapervo potkimaan oveeni niin sulle risut näytän, tollanen vanhustenkiusaaja, muuhun ei tuollaisesta jätkästä ole.
Taisi sattua risu ukkoon kun jäi kiinni rysän päältä kun vei laittomasti risuja kunnan metsään...risuille on joka kunnassa määrätty oma paikka eikä sinne yleensä maksa mitään viedä niitä,joten miksi viedä salaa metsään niitä? Jos määrätty paikka niille löytyy niin silloin se on ympäristörikos..kun risuista nyt on kyse niin vähäpätöinen toki mutta kuitenkin.
Vie sinä risut autolla muovisäkissä kunnan risupisteeseen. Minä viskaan ne tien toiselle puolelle pöpelikköön, jossa ne maatuvat ihan itsestään.