EU:n ainoa ilmaston pelastaja on Nord 2:si putki

Abrahamm

, joka vataa mijoonien talouksien hiilen käyttöä !?

Eikö kerrankin asiaa, tyhmät !?

6

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erikoista_

      että sinulla olisi kompetenssia nimitellä muita tyhmiksi.

      Mikä mahtaa olla EU:n ilmasto? Varmaan sen ilmat pysähtyy johonkin EU:n rajalle. Lopetetaan tosiaan öljyn ostaminen Venäjältä, niin ympäristö paranee.

      • Abrahamm

        Eroopasta ja Englannista meillekin suurin hiilipöly tulee, jos et satu tietämään, vai oletko niitä jotka väittää viemärärisin saasteen johtuvan Venäjästä kuin eräs Muddo epäili !?


    • Abrahamm

      Hyvin koulutettu Suomen kansa, TYHMÄKSI !?

    • egetrete

      Kaasu Venäjältä on kivihiiltä ja öljyä parempi vaihtoehto - kolmas tie.

      Trumpf haluaa, että Eurooppa ostaa USA:lta vesisärötettyä kaasua. Se on ympäristövaikutuksiltaankin jo erittäin huono vaihtoehto. Lisäksi se on kallista.

      Ei saa olla tyhmä - etenkään poliittisesti. Venäjän toimitukset ovat toimineet ajallaan ilman mitään vaikeuksia. Selvä asia - Venäjä elää maakaasusta.

    • Abrahamm

      Ajatelkaa edes joskus, missä Suomi olisi ilman maakaasua ja Loviisan ydinvoimaloita ja teräsmasuunista puhumattakaan !?

    • Jcnljn

      Abrahamm ajaa kaksilla rattailla tyypilliseen oikeistotyyliinsä.

      Suomessa poltetaan tonneittain saastuttavaa Venäjältä tuotavaa öljyä.

      Pitäisiköhän siis lopettaa öljyn tuominen Venäjältä?

      Mitähän Venäjän öljyoligarkit siitä tykkäisivät kun shampanja loppuisi pöydästä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      103
      1769
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1535
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      16
      1242
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1058
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      46
      953
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      94
      938
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      931
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe