SDP:n kukkahattu tädit

Herätkää

Tanja Tellervo Karpela ent. Saarela o.s. Vienonen ja nykyään naimisissa jonkun muun nimisen kanssa. Ajatella että tuo reittä pitkin kiivennyt ratti juoppo ja eläinten kouluttaja oli kansanedusta, ja aivan kuin tuossa ei olisi ollut vielä kylliksi, myhemmin myös ministerinä. Ovatko SDP:n äänestäjät tulleet hulluiksi !!

4

97

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ggniihhihihih

      Tanja Karpela taisi olla niiden SDP:n feministien joukossa jotka hyökkäsivät mieskansanedustajien kimppuun syyttämällä näitä seksuaalisesta häirinnästä.

      Kun asiaa ryhdyttiin tutkimaan, kävi selväksi että yksi SDP:n naiskansanedustajista oli loukkaantunut siitä kun mies eduskunnassa oli katsonut hänen rinnassaan olevaa nimilappua. Tämän nainen oli kokenut seksuaaliseksi häirinnäksi ja siitä iso kohu eduskunnassa.

      • Karpela oli kylläkin Kepun ministeri. Matti Vanhasen löytö ja Sauli Niinistön kihlattu.
        Demari naisen tunnistaa siitä, että sillä on kireä ilme ja hymyilee vain matuille.


    • Rruuaahhahahaaah

      Yhtä kaikki, olivat SDP:n naiset tuossa feministien muodostamassa sakissa syyttämässä mieskansanedustajia seksuaalisesta häirinnästä koska joku raukka oli vahingossa lukenut naisen rinnassa ollutta nimilappua.

      SDP:n miehet ovat säihkähtyneitä lampaita ja pelkureita jotka sipsuttelevat varpaillaan kuin balleriinat. Typerät ämmät hallitsevat SDP:tä juuri tuollaisilla pelotteilla jotka saavat miehet pelkäämään virkojensa puolesta ja nuolemaan kiivaimpien feministien takamuksia etteivät nuo vain loukkaantuisi jostain syystä.

    • muistipettäämyös

      Mistä muista puoluesta on tullut nais Presidentti. Pääministerinä oli keskustalainen joka kävi naispresidentin luona pyytämässä eroa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 126
      1583
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      203
      1016
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      669
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      232
      546
    5. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      509
    6. 31
      500
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      454
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      185
      454
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      436
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      403
    Aihe