Hongisto tippuu eduskunnasta

Se on selvä asia. Keskustan osalla on taas sorruttu järjettömään Niemen ehdokkaaksi laittoon. Vie ääniä alueen ykkösehdokkaalta Alajärvellä. Niemi olisi voinut ajatella nyt kerrankin järjellä ja tuijottaa muuhun kuin omaan napaansa. Ähtärin edustaja Savola tulee menettämään paikkansa osin näiden kahden edellisen johdosta. Persuilla ei ole uskottavaa ehdokasta. Siniset varmaan katuu paljon irtiottoaan persuista. Siihen päättyy moni ihan lupaava ura. Vasemmisto ei täällä juhli eikä kyllä vasemmiston ykkösehdokkaan ympärille kovin älyllistä ohjelmaa rakenneta. Alueen lähin edustaja löytyy jatkossa Kauhavalta.
2954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Meinaako että Kurvikkaalla olis mahollisuus, toivottavasti ei keskustalaista mihinkään, kyllä se on nähty......

Äänestä

Kauhavalaiset osaavat keskittää äänet parin ehdokkaan ympärille

Äänestä
  • Nyt vaan ei kauhavalaisen äänet riitä.....

    Äänestä

Hyvä veli järjestelmä toimii.....Vistbacka on Veikkauksen hallituksessa, Nyt on Hongisto valittu veikkauksen hallintoneuvostoon josta Hongisto ei ole missään ilmoittanut, ei edes blogissaan.....hillotolppa kutsunut

Äänestä

Turhia murehdit Tuohiperänsisko,ei ykkösehdokkaasi tule pääsemään edes varamiehen varamieheksi vaikka ei lähimaillakaan olisi muita ehdokkaita.

Äänestä

Hongiston entinen avustaja (Arlin) pyrkii eduskuntaan Seitsemän tähden liikkeen listalta!!

Äänestä
  • Täällä jossakin keskustelussa joku sanoi, jos Hongisto valitaan, lähtee syntyvyys kasvuun.....vanha mies ja Arlinkin lopetti antamasta

    Äänestä

Me vimpeliläiset äänestämme Olli Ketolaa,hän on suoraselkäinen ja rehellinen mies joka ajaa oikeasti meidän kaikkien järviseutulaisten etuja.

Äänestä
  • Ketoola ei oo eres käyny Kortesjärvellä, ja polsevismi on kuollu ajat sitte.

    Äänestä

  • Kyllä polseviikit on Vimpelissäkin kuolleet sukupuuttoon tai siirtyneet haloolaisiin.

    Äänestä

  • Äänestäkää Hongistoa, se muiluttaa loputkin itärajalle ja kutsuu tarvittaessa SS miehet apuun,.,.,.,.,.mutta järjellistä politiikkaa saa odottaa,.,.,.,.

    Äänestä

Nyt kaikki vimpeliläiset ja järviseutuset Peltokankaan Maurin junaan... Tutustukaa hänen kirjoituksiin , on mies kohdillaan !!

Äänestä
  • Varokaa, Peltokangas on suoraan alenevassa polvessa yksimunaisen kortonkikauppiaan Aatun jälkeläisiä. Kuuluu Suomen Sisuun (vertaa IKLään joka oli kielletty), veljeilee Soldiers of Odinidn kanssa. Ei veljeile enää Kaustisen persjytkyjen kanssa. Todellakin vaaraksi Suomelle niinkuin äärioikeisto on aina ollut ! ! !

    Äänestä

  • Hongisto kaveerasi Peltokankaan kanssa kun oli persjytky, puhui Suomen Sisun järjestämässä tapahtumassa Vetelissä....Peltokankaalla ei ole ollut sanottavaa soteen, maakuntauudistukseen, aktiivimalliin, etuuksien leikkaamiseen, koulutusleikkauksiin, indeksijäädytykseen eikä yleensä mihinkään ihmisten arkea koskeviin poliittisiin päätöksiin. He ovat kiinnostuneita vain raiskauksista, ja niistäkin vain silloin, kun niitä voidaan käyttää maahanmuuton ja turvapaikanhakijoiden vastustamiseen ja suoranaiseen demonisointiin. Että katsokaa nyt, tuommoisia ne ovat kaikki, mitäs me sanoimme.

    Äänestä

Persut ovat naurettavaa porukkaa. Kun joutuivat hallitukseen, valitsivat ministereiksi Soinin ja kumppanit. Sopivat kepun ja kokoomuksen kanssa hallitusohjelman. Hallitusohjelmaa eivät kritisoineet vuoteen, mutta kannatuksen romahdettua, nostivat älämölön, että hallitus toimii väärin ja itse valitsemansa ministerit ovat "pazkoja".
Onko persujen tapana, että valitsevat puheenjohtajakseen ja ministereikseen tyhmimmät ja epäluotettavimmat joukostaan? Nythän persut väittävät, että olevansa eri puoluetta, vaikka Soini ja muut heidän valitsemansa ministerit toimivat juuri niin, kuin vähän vajaa neljä vuotta sitten persut itse kaikki yhdessä päättivät.
Tässä on persupojat ja harvat tytötkin käynyt niin, että persut pettävät itse itseään ja naurattavat loppua Suomen kansaa!

Äänestä
  • Perussuomalaiset valitsivat puheenjohtajakseen halla-ahon ja takinkääntäjät poistuivat pesää likaamasta, niin nyt on oikea suunta. Mikään muu puolue ei kotimaamme sisälle tuo turvaa, vain perussuomalaiset siihen kykenevät. Sipilän joukkoa en enää koskaan äänestä ja niin taitaa olla moni muukin päättänyt, kun on perussuomalaisten kannatus joka mittauksessa kovassa nousussa. Taas mitä tulee Hongiston ja wistpaskan ehdokkuuteen, niin itsensä nolaavat vain, raipe kun olis tajunnut nauttia vain eläkepäivistä ja repe ilmottautua Lapuan poliisiasemalle.

    Äänestä

  • Mitenkä kävi Vennamolle kun annettiin hallitusvastuuta.......käykö nyt samallalailla,.,.,.,.,.

    Äänestä

  • Ex-keskustalainen kirjoitti:

    Perussuomalaiset valitsivat puheenjohtajakseen halla-ahon ja takinkääntäjät poistuivat pesää likaamasta, niin nyt on oikea suunta. Mikään muu puolue ei kotimaamme sisälle tuo turvaa, vain perussuomalaiset siihen kykenevät. Sipilän joukkoa en enää koskaan äänestä ja niin taitaa olla moni muukin päättänyt, kun on perussuomalaisten kannatus joka mittauksessa kovassa nousussa. Taas mitä tulee Hongiston ja wistpaskan ehdokkuuteen, niin itsensä nolaavat vain, raipe kun olis tajunnut nauttia vain eläkepäivistä ja repe ilmottautua Lapuan poliisiasemalle.

    Lähdet sitten juoksemaan uudelle kierrokselle. Tahdittajana hallajussi, tuo mullahien mullah. Persut ovat saastaisia takinkääntäjiä, jotka järsivät duunarin leipää erityisenä herkkunaan . Vain vajaaälyinen palkansaaja äänestää persuja. Kyllä jämpti on näin.

    Äänestä

  • Persjytkyt ovat suuri vitsi, annetaan niille vastuuta niin niistä päästään ! !

    Äänestä

Perusussuomalaiset ovat valitettavasti ainoa vaihtoehto kansakuntamme pelastamiseksi. keskusta on arvonsa syöny moneen kertaan,mikä on ikävää muutaman fiksun keskustan edustajan kannalta,mutta tyhjän saa pyytämättäkin.

Äänestä
  • Tähtiliike!! Ei tarvitse persuja tai sinisiä äänestää.

    Äänestä

  • Samaa P....aa vaan eri paketissa, siniset, persjytkyt, kansalaispuolue

    Äänestä

  • Tähtiliike...no joo miksei,mutta persut on todennäköisesti vahvin näistä vaihtoehto liikkeistä eduskunnassa.Siniset ovat auttamattomasti yhtä out,kuin Soinikin. Hyväksyivät tukipaketin ja päästivät maahan joutilaita lisää,eli petos äänestäjiä kohtaan järkyttävä. Ei ole mikään ihme ,että Saarakkala ei lähde enää ehdolle ,vaan siirtyy muihin hommiin.

    Äänestä

  • Se on henkien taistelu kun persjytkyn pieru pyörii nahkahousuissa....sano

    Äänestä

  • Eivaltaaeivoimaa kirjoitti:

    Tähtiliike...no joo miksei,mutta persut on todennäköisesti vahvin näistä vaihtoehto liikkeistä eduskunnassa.Siniset ovat auttamattomasti yhtä out,kuin Soinikin. Hyväksyivät tukipaketin ja päästivät maahan joutilaita lisää,eli petos äänestäjiä kohtaan järkyttävä. Ei ole mikään ihme ,että Saarakkala ei lähde enää ehdolle ,vaan siirtyy muihin hommiin.

    Mikä puolue mellasti neljä vuotta sitten, että "vanhat puolueet, missä EU- siellä ongelma, Sitä saa mitä tilaa, työväenpuolue, ym. ym. " .
    Minkä puolueen vaalityöllä ja nimissä valittiin Soini, Lindström, Terho ym.ym. ?
    On vain yksi vastaus PERUSSUOMALAISTEN !

    Mikä puolue ilmoitti, että " niin ne olivat vaalipuheita, mutta nyt me toteutamme hallitusohjelmaa"? Mikä puolue käänsi takkinsa jo hallitusneuvotteluissa?
    On vain yksi vastus PERUSSUOMALAISET!
    Mikä puolue ulkoisti hallitusvastuunsa ja irtaantui vastuustaan kansalle, perusti roskapuolueen vrt. " roskapankki" , jonne siirsi vastuunsa .
    On vain yksi vastaus PERUSSUOMALAISET!

    Mikä puolue kutsuu nyt Suomen narrattavinta kansanosaa uudelle narrauskierrokselle juoksemaan oikeistopopulismin nimissä uutta sakkokierrosta?

    On vain yksi vastus PERUSSUOMALAISET!

    Äänestä

  • Persujen ministeriryhmä Soinin johdolla petti kannattajansa,heitä kutsutaan nykyisin sinisiksi. Samoin on kaikki muutkin puolueet pettäneet äänestäjänsä ja tämän kansakunnan ,jota Suomeksi kutsutaan. Ainostaan menot lisääntyy ja ongelmat.

    Äänestä

Kerroppa meille kaikille, mikä puolue valitsi tuon "Persujen ministeriryhmän"? Minkä puolueen vaalityöntekijät vouhottivat turuilla ja toreilla noiden puolesta? Kerro meille!

Mikä puolue sitoutui ja hyväksyi puolueena nykyisen hallituksen hallitusohjelman yhdessä Kepun ja Kokoomuksen kanssa ja istutti tuon "ministeriryhmän" hallitukseen? Kerro meille!

Äänestä
  • Minunkin veressä oleva keskusta aate on haihtunut pois. Sipilä saa haistaa pitkän p.skan. En ikinä tule enää hairahtumaan keskustalla ääneäni antamaan. Aate oli ja meni.

    Äänestä

Reijo on pian poliisimies

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tuohiperänsisko kirjoitti:

Se on selvä asia. Keskustan osalla on taas sorruttu järjettömään Niemen ehdokkaaksi laittoon. Vie ääniä alueen ykkösehdokkaalta Alajärvellä. Niemi olisi voinut ajatella nyt kerrankin järjellä ja tuijottaa muuhun kuin omaan napaansa. Ähtärin edustaja Savola tulee menettämään paikkansa osin näiden kahden edellisen johdosta. Persuilla ei ole uskottavaa ehdokasta. Siniset varmaan katuu paljon irtiottoaan persuista. Siihen päättyy moni ihan lupaava ura. Vasemmisto ei täällä juhli eikä kyllä vasemmiston ykkösehdokkaan ympärille kovin älyllistä ohjelmaa rakenneta. Alueen lähin edustaja löytyy jatkossa Kauhavalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu