Lidlin tuotteissa jälleen salmonellaa!

Lidl vetää myynnistä seuraavat tuotteet: Bergmann naudan jauheliha 5%, Bergmann naudan jauheliha 10 %, Bergmann naudan ulkofileepihvi ja Bergmann naudan pippuripihvi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oliko sinulla tietoa siitä mitä tuotteita ne Lidlissä työntää myynnistä vedettyjen tuotteiden tilalle?

Äänestä
  • Tiedotteessa sanotaan vain, että "Lidl keskeyttää toistaiseksi ostot Skare Meat Packersilta". Ilmeisesti korvaavia tuotteita ei tule.

    Äänestä

Hyi helvetti.

Äänestä

Siitä vaan litliin ostoksille. Tästähän olemme varoittaneet, muttei mene kaaliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liha-alan.tiedotus kirjoitti:

Lidl vetää myynnistä seuraavat tuotteet: Bergmann naudan jauheliha 5%, Bergmann naudan jauheliha 10 %, Bergmann naudan ulkofileepihvi ja Bergmann naudan pippuripihvi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu