Puola ei kumartele autsvitsukkojen edessä!

Puola kyllä tietää ketkä olivat Neuvostoliiton johdossa ja ketkä tapattivat eniten ihmispolosia maailmansodissa.
Hologaustrauma ei pure puolalaisjohtoon joka kyllä sai kärsimyksensä kärsiä niinku muutkin toisessa ja ensimmäisessä maailmansodassa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat
Aloittaja

Puolan, Unkarin, Slovakian, Tšekin ja Israelin yhteinen huippukokous Jerusalemissa on peruttu israelilaisministerin kohukommenttien vuoksi. Puola ilmoitti maanantaina, ettei se lähetä delegaatiotaan Israeliin.

Israelin virkaa tekevä ulkoministeri Israel Katz totesi eilen, että puolalaiset tekivät yhteistyötä natsien kanssa toisessa maailmansodassa.

Kuten me tiedetään yle noita jutskujen huudahduksia pitää niinku Jumalan sanana:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Puola kyllä tietää ketkä olivat Neuvostoliiton johdossa ja ketkä tapattivat eniten ihmispolosia maailmansodissa.
Hologaustrauma ei pure puolalaisjohtoon joka kyllä sai kärsimyksensä kärsiä niinku muutkin toisessa ja ensimmäisessä maailmansodassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu