rikolliset kuuluu pois maasta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006006629.html
Kokoomus laittaa matut kotiin
12
73
Vastaukset
- EiEnääIkinä
Kappas vain. Kokoomus alkaa kuulostaa säälittävältä. Aikaa olisi ollut vaikka kuinka paljon, mutta mitä sanottiin kokoomuslaisen ministerin suulla, kun kansa asettui vastustamaan holtitonta maahanmuuttoa ja sitä, että laittomasti maassa olijoita ei saatu palautettua:
"Tulijoiden motiivien arvostelu on rasismia". Näin lausahti Petteri Orpo. Kokoomuksesta.
Ei kai kukaan luule, että kansa on unohtanut? Ei ole unohtanut, sillä niin syvän haavan kokoomuslainen politiikka jätti niiden mieliin, jotka tiesivät olleensa koko ajan oikeassa ja joita halveksittiin ja joille naureskeltiin, hyvä ettei päälle syljetty - tosin sitäkin tehtiin ainakin kuvaannollisessa mielessä.
Sitä politiikkaa arvostelleita uhattiin rangaista vihapuheesta. Tällainen nurkkaan ahdistelu ei unohdu koskaan. - Tässä-oikea-Kok-linja
Tuollainen takarivintaavi, no-name Kopra laitetaan ennen vaaleja antamaan tällainen lusuma, että kokoomus olisi muka jotenkin jämäköityunyt turvbapaikkalinjassaan. Ei se ole muuttunut, ja siksi sanojaksi on laitettu tuntematon riviedustaja.
Todellinen Kokoomuksen linja on ministeri Kai Mykkäsen esittämä ehdotus, että Suomen kiintiöpakolaisten määrän nostettaisiin 7500 henkeen.
https://yle.fi/uutiset/3-10269925
Kokoomus itse on omien poliitikkojensa ja sidosjärjestöjensä kanssa mukana niin monella tavalla maahanmuuttobisneksessä, että Kokoomus haluaa rajattoman määrän pakolaisia Suomeen.
Rahastamalla tuossa välissä pakolaisten palvelutarjonnassa, Kokoomus tekee järjettömiä vuosivoittoja,. - seli_seli_
Vaalipuheita.
Ovatko tehneet mitään asian eteen tähänkään saakka? - Orpo-on-Urpo
Tämä lienee joku vaalivale ja vaalien jälkeen orpo muistaan taas arvomaailmansa ja kaivaa ne arvot perseestään, josta ne on alunperinkin kotoisin.
Ei vain liene, vaan on juuri sitä.
Nimittäin kiirettä tulee pitämään, jos aikoo näillä puheilla ääniä kalastella, ensimmäisten palautuserien pitäisi olla jo ainakin matkalla, jollei ihan jo perillä.
- raiskarimamuihin.väsynyt
K.K.K. heillä on oikeat arvot.
- ps_voittoon
Kas, kokkareet koettavat vaalipropagandassaan matkia persuja! Minä kyllä luotan persuihin, en kokkareisiin.
- Kokoomusbisnes
Kokoomus imuroi Afrikan matuja ja islamisteja Suomeen. Se on Kokoomukselle niin hyvä bisnes, tuo maahanmuuttobisnes.
Espoossakin keskeisiä kokoomusvaikuttajai istuu Luonan vastaanottokeskusfirman omistajina.Ihmiskauppa kannattaa, ehtymätön luonnonvara.
Ainoa mikä saataa tällä menolla ehtyä, on suomen veronmaksajat ja verotuotot, mutta sitä ennen niitä on kiire imuroida kaikin keinoin ohi yhteiskunnan tarpeiden, niiden tarpeiden, joita varten niitä on kerätty ja kerätään.
- eiKokMitäänLaita
Mitäs kok sitten kun talebaanit stalinisti Martti Scheissen johdolla tyrmäävät kaikki matujen karkoittamisiin liittyvät aikeet? Eihän kokoomus v. 2015 tehnyt elettäkään estääkseen irakilaisten sotilaiden vyöryä Ruotsista Tornion kautta Suomeen! Orpo sisäministerinä jopa järjesti näille varusmiehet sotilaspalvelijoiksi. Ja koko Suomi seurasi sivusta huuli pyöreänä kummastellen, että tältäkö näyttää sotaa Syyriasta pakenevat naiset ja lapset?
- AinaValehtelevatRosvot
Kokoomus luottaa siihen että idioottikansaa voi manipuloida idioottikeinoilla loputtomiin, ja se yhä uudelleen äänestää tuholaiset valtaan.
Kokoomus järjesti Suomen GCM-sopimukseen. Se takaa miljoonille muslimeille ja kaikille maailman terroristeille vapaalipun avoimista ovista Suomeen loisimaan.- tämäkinvielä
juu, katsotaanpa vaan, niin Sipilän hallitus vielä viimeisenä katalana tekonaan sopii muutaman sadan isis-teurastajan maahanotosta. Tämä nimenomaan kokoomuksen aloitteesta, sillä haluavat näin pyrkiä vihreiden johtamaan tulevaan hallitukseen ja mikäs vihreitä enempi voitelisi kuin muslimien maahanmuutto?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748